03 березня 2024
Logo slogan

Великокопанівська ОТГ: «До успіху – спільними зусиллями»

Об’єднана громада, що утворилася наприкінці минулого року, згуртувавши три населені пункти двох сільських рад – Великокопанівської та Абрикосівської, за короткий проміжок часу змогла зібрати навколо себе міцну високопрофесійну команду фахівців з місцевого самоврядування. Окрім спеціалістів з Абрикосівської сільради сюди залюбки перейшли навіть з апарату сусідньої ОТГ та їздять на роботу за десяток кілометрів з міста Олешки – районного центру. Стрімкий розвиток об’єднаної громади та завзятість сільського голови Валентини Костенко та її команди за взірець досвіду беруть не лише на теренах області, а й ОТГ з інших регіонів. Тож зустрічати делегації, в тому числі й іноземні, тут уже звикли й завжди готові ділитися набутками, бо й самі ніколи не проминають можливості вчитися.

Надійним партнером громади – від процесу її утворення та подальшого становленнябуло і залишається Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України та регіональні консультанти АМУ в Херсонській області. Кожна зустріч сповнена конструктиву, як от і прес-тур «Олешківська глибинка: неупереджений погляд», організований 14 вересня до Великокопанівської ОТГ у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує АМУ.

Журналісти регіональних ЗМІ мали можливість не тільки ознайомитися з особливостями поточного стану становлення громади в її адміністративному центрі, а й відвідати Абрикосівку, познайомитися з роботою численних об’єктів соціально-культурної сфери, комунальним господарством, роботою місцевого відділення поліції. Помилуватися загальним благоустроєм та тим, як селяни дбайливо доглядають за своїми обійстями, адже села потопають у зелені та квітах.

Все – в родину

Після створення ОТГ, люди остаточно зрозуміли, що процвітання їх населених пунктів – лише в їх руках.

- До об’єднання бюджет Великих Копанів був 6 мільйонів, а Абрикосівки – 400 тисяч. Зараз наш загальний бюджет став 32 мільйони гривень. Майже половина надходжень – це акцизний податок. Цифра велика, проте і видатків у нас стало більше, бо ми ж тепер всі соціальні об’єкти утримуємо власним коштом, – розповіла сільська голова Валентина Дмитрівна Костенко.

Спочатку в об’єднаній громаді створили власне комунальне підприємство «Великокопанівське». Воно займається буквально всім – дороги, обрізка дерев, скошування трави, прибирання сміття, навіть власний ритуальний магазин відкрили. Але і на цьому вирішили не зупинятись. Аби людям було де проводити свята, сільрада викупила старе приміщення і облаштувала в ньому велику банкетну залу на 170 місць. У сусідній будівлі також почали робити ремонт. Там хочуть зробити для молоді дискотеку з баром.

Є в громаді навіть власна їдальня та готель!

 До нас дуже багато приїздять людей, аби працювати на місцевому ринку. Дуже часто людям ніде переночувати і вони сплять прямо в машинах. То ж ми подумали – а чому б не зробити для них готель? Викупили старе приміщення, так само облаштували й їдальню. Ми знаємо, що зараз багато хто в інших громадах намагається продати все, що можна. А ми ж навпаки – намагаємось скупити все, що можна. І зробити там щось корисне для людей. До речі, найближчим часом хочемо відкрити комунальну аптеку. Аптеки у нас є, але вони приватні і жодна не працює за державною програмою «Доступні ліки». А ми зробимо, щоб люди могли отримувати безкоштовні медикаменти і купувати ліки без фантастичних націнок, – розповідає Валентина Дмитрівна.

Зрозуміло, що на втілення будь-яких амбітних планів необхідні кошти. Де їх взяти? Писати проекти. Зараз цим у сільській раді займається не окремий відділ, а заступник голови з гуманітарних питань Надія Круц.

- Ми подавались на проект Добре. Але вони сказали, що в нас і так все дуже добре. Вони дають кошти на щось невелике – освітлення, дитячі майданчики тощо. А у нас все це є. У нас зараз більш амбітні та глобальні проекти, – розповідає Надія Миколаївна.

Найбільшою проблемою в громаді лишається стан доріг. Тому громада зараз активно займається вирішенням цього питання.

Стадіону – бути

сцеве комунальне підприємство опікується і стадіоном. Там не лише займаються діти. А функціонують дві професійні футбольні команди. А тренують їх спеціалісти херсонського «Кристалу». Усі витрати на форму, інвентар сільрада взяла на себе. Також навела лад у роздягальнях, а зараз планують огородити територію стадіону. І зробити яскравий центральний вхід. Бо поки що стадіон більше – неогороджена земельна ділянка із травою.

На території адмінцентру розташовується один з найбільших оптових сільськогосподарських ринків південної України. Добре це чи погано – окрема тема, однак чепурне мальовниче село сьогодні серйозно потерпає через забитість транспортом автотраси, яка пролягає через населений пункт. Постійні автозатори та сміття, яке летить з вікон автівок, добряче допікає сільським жителям та комунальникам. Хоч і справляються з цим вони на відмінно.

Все для людей

а території громади працює відділення №6 Олешківського відділу поліції. Працюють в ньому двоє дільничних інспекторів поліції. А за рахунок громади – ще й громадський помічник дільничного. Поліцейські кажуть, що сільська рада жодного разу не відмовила їм в допомозі. Так, їм регулярно виділяють кошти на оплату електроенергії, придбання форменого одягу, паливно-мастильних матеріалів, канцтоварів, комп’ютерної техніки.

Окрім цього, сільська рада подбала і про безпеку. І за власні кошти встановила 8 камер відео­спостереження.

Пишається об’єднана громада і ясла-садочком «Ягідка», що розташований у Великих Копанях. Зараз його відвідують 142 дитини. Працюють з дітками педагоги, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, логопед і психолог. У садочку нові ігрові майданчики для дітей, які облаштували з фантазією. А ще – парк, який спеціально створили для малечі. Там, на галявинках, дітки не лише знайомляться із рослинним світом. А й займаються гімнастикою. І все – заради розвитку здорових і допитливих громадян громади...Повну версію читати ТУТ

 

22.09.2017 - 20:11 | Переглядів: 8559
Великокопанівська ОТГ: «До успіху – спільними зусиллями»

Область:

Херсонська область

Громади:

Великокопанівська територіальна громада

Джерело:

«Херсонщина за день»

Поділитися новиною:

Читайте також:

22 лютого 2024

«Мало – просто щось купити дітям. Їм треба голос». Як у Терешківській громаді працюють зі шкільним бюджетом

«Мало – просто щось купити дітям. Їм треба...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2018-му році до Терешківської сільської громади, що на Полтавщині, увійшли...

22 лютого 2024

«Треба вирішувати проблеми спільно, а успіхами ділитися з іншими». DECIDE розвиває співробітництво громад у сфері освіти

«Треба вирішувати проблеми спільно, а успіхами...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE не тільки активізує життя громад, а ще й стимулює їх до створення спільних...

21 лютого 2024

В Олицькій громаді Волинської області запрацював Центр надання адміністративних послуг

В Олицькій громаді Волинської області...

Олицька громада Луцького району Волинської області відкрила сучасний ЦНАП. Центр надаватиме більше 170 видів...

19 лютого 2024

«Ви нам – ІРЦ, а ми вам – Центр розвитку для педагогів». Як на Полтавщині громади співпрацюють

«Ви нам – ІРЦ, а ми вам – Центр розвитку для...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Решетилівській громаді, що на Полтавщині, є Центр професійного розвитку...