Громади Чернігівщини об’єднали зусилля для забезпечення дітей дошкільною освітою
Чотири територіальних громади Семенівського району, що на Чернігівщині, керуючись Законом «Про співробітництво територіальних громад», об’єднали зусилля для забезпечення дітей дошкільною освітою шляхом проведення капітального ремонту дитячого садочка у м. Семенівка і забезпечення підвозу до нього дітей з прилеглих сіл. Про це повідомили у Департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону.
Проект капітального ремонту дитячого садка, реалізувати який планують протягом 2015 року, бере участь у спільному пілотному проекті Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за сприяння та підтримки Мінрегіону.
На даний момент Семенівська міська рада вже розробила проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт дитячого садочка, що передбачає заміну вікон на склопакети, зовнішнє утеплення стін, цоколя та даху будинку, заміну мережі опалення. Крім іноземних інвестицій та коштів міського бюджету, до реалізації цього проекту планують залучити кошти бюджетів трьох сільських рад: Хотіївки, Миколаївки та Карповичів, які не мають власних дитячих садочків, але мають змогу організувати централізований підвіз дітей до дитячого садка у місті.
Наразі триває процес узгодження і оформлення відповідної документації.
У профільному Департаменті Мінрегіону зазначили, що територіальні громади в Україні у вигляді Закону «Про співробітництво територіальних громад» мають реальний правовий інструмент об’єднання своїх ресурсів для вирішення місцевих проблем. А реалізація подібних проектів є свідченням того, що активні громади, які прагнуть змінити життя мешканців на краще, готові домовлятися між собою і співпрацювати.
Нагадаємо, у червні 2014 року за ініціативою Мінрегіону Верховна Рада України прийняла Закон «Про співробітництво територіальних громад». Документ визначає, що співробітництво територіальних громад - відносини між двома або більше територіальними громадами, що здійснюються на договірних засадах у визначених Законом формах з метою забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості надання послуг населенню на основі спільних інтересів та цілей, ефективного виконання органами місцевого самоврядування визначених законом повноважень.
Лідерами у питанні співробітництва територіальних громад сьогодні є Хмельницька, Полтавська та Чернігівська області.
Інформаційну брошуру про СПІВРОБІТНИЦТВО ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД читати ТУТ.

Поділитися новиною:
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...
28 квітня 2025
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері регіональної політики: стратегічні рекомендації
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері...
Міжнародні експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували підсумковий аналітичний документ «Як виконати вимоги...
27 квітня 2025
Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку
Міжнародне партнерство територіальних громад...
За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...
25 квітня 2025
Стратегічне планування в умовах війни: нові виклики - нові зміни
Стратегічне планування в умовах війни: нові...
В умовах повномасштабної війни стратегічне планування набуло нового змісту. За останні більш ніж три роки сотні...