Досі децентралізація мала підтримку Парламенту. І цього разу сподіваємося на розуміння депутатів, - В’ячеслав Негода про важливість планування комплексного просторового розвитку для ОТГ

Щоб досягти мети реформи місцевого самоврядування, а це – спроможність вирішувати питання місцевого значення, здатність розвивати території, самостійність у прийнятті рішень і відповідальність, треба дати місцевому самоврядуванню всі необхідні для того інструменти. Об’єднання громад є територіальною основою місцевого самоврядування базового рівня. Для того, щоб вони могли реально приймати рішення щодо розвитку своїх територій, їм необхідно надати в тому числі і законодавчу можливість планування комплексного просторового розвитку.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Вячеслав Негода.

Він поінформував, що у Парламенті зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (№ 6403) і зараз він перебуває на розгляді профільного комітету.

«Громади мають формувати плани своїх територій в цілому і визначати функціональне призначення кожного клаптика землі. Крім того, ці плани дадуть бачення послідовності реалізації рішень, етапність освоєння територій. А ще – це перший і вагомий крок назустріч інвестору. Бо такий план якраз і є тим, що називається прозорими правилами гри і сприятливим інвестиційним кліматом», - пояснив В’ячеслав Негода.

Він пояснив, що План об’єднаної територіальної громади важливий тим, що визначатиме комплексний просторовий розвиток населених пунктів об’єднаної територіальної громади як єдиної системи розселення. Така документація має охоплювати всю територію об’єднаної територіальної громади, як в межах так і за межами населених пунктів.

Законопроект вже два місяці, як у Парламенті. Тому Перший заступник Міністра висловив сподівання, що профільний комітет Верховної Ради України вже на сьогоднішньому своєму засіданні надасть рекомендації Парламенту прийняти цей закон.

«Досі реформа місцевого самоврядування мала надійну підтримку комітетів та Парламенту. Ми сподіваємося, що і зараз можемо розраховувати на розуміння народних депутатів. Громади об’єднуються не задля об’єднання, а задля того, щоб створити для людей комфортне середовище для проживання, праці, відпочинку. Для цього маємо створити для громад можливість планувати комплексний просторовий розвиток», - підкреслив В’ячеслав Негода.

21.06.2017 - 21:30 | Переглядів: 13275
Досі децентралізація мала підтримку Парламенту. І цього разу сподіваємося на розуміння депутатів, - В’ячеслав Негода про важливість планування комплексного просторового розвитку для ОТГ

Теги:

В'ячеслав Негода просторове планування

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...

08 листопада 2024

Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси

Безбар’єрне суспільство: головні події та...

В сучасній Україні кожна людина, незалежно від статі, стану здоров’я чи життєвих обставин, має право на гідне та...

07 листопада 2024

Українські освітяни переймали досвід колег зі Швейцарії

Українські освітяни переймали досвід колег зі...

Українська делегація, до складу якої увійшли експерти Проєкту DECIDE, голови та представники органів місцевого...