У Шишаках відкрили відреставрований Центр первинної медико-санітарної допомоги

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, спільно з представниками обласної та районної влад, відвідали Шишацьку об’єднану територіальну громаду.

Під час поїздки оглянули відремонтований ФАП у Гоголевому, завітали до Національного музею-заповідника М. В. Гоголя та взяли участь у відкритті Центру медико-санітарної допомоги у Шишаках.

Робочий візит на Шишаччину Валерій Головко, спільно з представниками ОДА, депутатами Полтавської обласної ради та владою краю, розпочали з відвідин фельдшерсько-акушерського пункту в Гоголевому, що входить до Шишацької ОТГ. Всього місцева об’єднана громада нині має 8 таких осередків.

Потому посадовці перевірили хід реконструкції Центру дозвілля, що облаштовують на території музею-заповідника Миколи Гоголя.

– Роботи у колишньому будинку культури, який має перетворитись на Центр дозвілля при музею, тільки-но розпочались, – розповідає начальник Управління капбудівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан. – З необхідних за проектом 23 млн грн цьогоріч маємо сім. Плануємо до кінця 2017-го виконати зовнішнє оздоблення та облаштувати інженерні мережі.

Відкрити культурний осередок мають намір до 210-річчя від Дня народження письменника, у 2019 році. Також представники влади відвідали сам музей-заповідник Миколи Гоголя.

Проте, ключовим пунктом візиту стало відкриття Центру первинної медико-санітарної допомоги Шишацької селищної ради.

– Цей приклад показує, як об’єднані громади реалізують свої повноваження на практиці, – говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Ми бачимо, як іде передача влади на місцях. Як і те, що ОТГ цілком здатні до розбудови і надання якісних послуг населенню. Оце і є унаочнення децентралізації: люди отримують якісні послуги, навіть якщо мешкають у малих селах.

Проект реконструкції Центру первинної медико-санітарної допомоги зробили у липні минулого року.

– Ремонт будівлі обійшовся у понад 6 мільйонів гривень, – відзначає головний лікар ЦПМСД Олександр Іващенко. – Нині заклад може приймати до 160 чоловік на добу, що цілком покриває потребу місцевої громади у медичних послугах.

Персонал закладу відзначає: у нових умовах працювати значно приємніше.

– Нині радикально змінились і умови нашої праці, і технічне оснащення закладу, – розповідає медсестра Любов Павлова. – Раніше бракувало діагностичних апаратів, приміщення потребувало ремонту. Тепер приймати пацієнтів стане значно комфортніше.

– Відкриття Центру – результат спільної праці громади, районної та обласної влад, – говорить очільник Шишацької громади Олександр Тутка. – Це – перший крок. Та головне – початок. Спільними зусиллями будуємо європейську країну. На часі ще багато роботи, але об’єднаною громадою досягти бажаного значно легше.

Завершився візит керівників області в Шишацькому будинку культури. Тут відбулися урочистості до Дня медичного працівника. В рамках заходу найкращі медики об’єднаної громади отримали відзнаки від обласної та районної адміністрацій та рад.

Область:

Полтавська область

Громади:

Шишацька селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Сайт Полтавської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...