Григорівська ОТГ: посібник, як за власні кошти громада придбала автобус, відремонтували соціальні об’єкти та відкрила тренажерну залу

Можна сміливо казати, що 9 червня 2017 року ввійде в історію Присиваської об’єднаної територіальної громади.

Бо того дня там урочисто відкрили унікальний заклад - Ресурсний центр Григорівської сільської ради Присиваської об’єднаної територіальної громади. Проект фінансується Європейським Союзом і ПРООН. На урочисте відкриття завітали гості з інших громад Миколаївської, Запорізької та Одеської областей. А також представники донорських організацій. Чим саме центр буде займатись? Про це розповіла спеціаліст з питань розвитку території та інвестицій Таміла Зозулінська.

- Існує багато конкурсів грантів, у яких наша громада може взяти участь. І отримати гроші на розвиток та реалізацію своїх задумів. Проекти ми пишемо вже не перший рік, і багато з них були підтримані та реалізовані. Це ми робили ще до об’єднання. Зараз же, після створення ОТГ, у нас виникли нові завдання та нові потреби. Тому будемо шукати не лише гроші у бюджеті, а й можливість залучення коштів іноземних організацій. Також плануємо проводити і методичну роботу, вчити інших писати проекти та шукати кошти на втілення своїх задумів, – розповідає Таміла Володимирівна.

Побачити та почути, чим живе громада, журналісти змогли завдяки прес-туру до об’єднаних громад Чаплинського району «Нові громади : взаємодія та співпраця», організований регіональним відділенням АМУ.

 Про життя, здобутки та проблеми, які намагаються вирішити спільними зусиллями, нам розповів голова об’єднаної громади Сергій Кліщевський.

Офіційно громада має називатись на честь свого адміністративного центру. В даному випадку села Григорівка. Відповідно, і ОТГ Григорівська. Проте самі мешканці називають її Присиваською, на честь рожевого озера Сиваш.

Як живе громада із подвійною назвою?

До складу Присиваської ОТГ на Херсонщині  увійшли 4 сільські ради: Григорівська, Павлівська, Строганівська та Іванівська. Населення складає більше 4 тисячі 500 осіб.

Перші вибори відбулись в громаді в грудні 2016 року.

Люди не стали чекати особливої допомоги від держави чи обласної адміністрації. А почали шукати гроші на покращення життя громади у різних іноземних фондів. А для цього в громаді працюють одразу кілька громадських організацій.

– Григорівка, яка стала адміністративним центром Присиваської ОТГ, має величезний багаторічний досвід проектної діяльності із залучення коштів міжнародних донорських організацій на розвиток населеного пункту та нарощування таким чином можливостей громади і її потенціалу, – зазначає голова ОТГ Сергій Кліщевський. – В умовах ОТГ - це особливо цінне напрацювання. Серед учасників об’єднання є також сільські ради, котрі до створення ОТГ змогли завдяки подібним проектам, реалізованим активними місцевими громадськими організаціями, залучити додаткові ресурси на свій розвиток.

І громаді дійсно є чим похвалитись. Наприклад, проект «Енергоберігаючі заходи в школі с. Строганівка». Там замінили старі вікна на майже 86 тисяч гривень. З них більше 6 тисяч – власні кошти громади.

Наступним кроком стало доведення до ладу приміщення ФАПу в Григорівці. Бо воно було, м’яко кажучи, у поганому стані. Усередині навіть росли дерева. Громада написала проект, який підтримала міжнародна організація. Як результат – у приміщенні провели капітальний ремонт системи опалення зі встановленням котла на біомасі, замінили вікна на енергозберігаючі, проклали лінії аварійного освітлення. А силами ж громади утеплили, пошпаклювали та пофарбували фасад будівлі амбулаторії. З січня 2017 року ФАП реорганізовано в Григорівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Також, вікна замінили і у Строганівській амбулаторії (…) Повну версію читати ТУТ

Область:

Херсонська область

Громади:

Присиваська сільська об’єднана територіальна громада Присиваська територіальна громада

Джерело:

«Херсонщина за день»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024