Питання децентралізації влади в Україні - пріоритетне на порядку денному Ради Європи, - голова місії Ради Європи в Україні

Питанню реформування місцевої самоврядування та децентралізації влади в Україні надано високий рівень пріоритетності у Раді Європи, повідомив голова місії Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі під час спільної зустрічі з Віце-прем`єр-міністром України – Миністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом і директором Центру експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи Даніелем Попеску.

 «Ви отримаєте повну підтримку реформ місцевого самоврядування. Питання децентралізації стоїть як пріоритетнне на порядку деному Ради Європи і особисто пана Генерального секретаря. І я, як голова місії Ради Європи, використаю всі можливості для того, щоб це питання було вирішено позитивно», – підкреслив Владімір Рістовські.

Володимир Гройсман зазначив важливість прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації влади і місцевого самоврядування, які підтвердять невідворотність процесів реформування.

«Ми, звісно, можемо говорити про окреме законодавство, яке можна розробити і прийняти парламентською більшістю, але ми розуміємо, що це буде неефективно – адже його зможуть змінити в будь-який момент. Я вважаю, що ключову позицію, яка полягає у невідворотності змін, нам потрібно закріпити в Конституції. І мені важливо, щоб ми об`єдналися з нашими європейськими партнерами у проведенні цих змін. Важливо, щоб цього року ми прийняли усе законодавство комплексно», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу Даніель Попеску, який перебуває в Києві з довготривалою місією консультаційної підтримки органам влади у питаннях децентралізації та реформи місцевого самоврядування, запропонував допомогу у впровадженні законів щодо реформи, зокрема, про співробітніцтво та добровільне об`єднання територіальних громад після прийняття цих законів Верховною Радою України.

«Для імплементації цього законодавства необхідні, зокрема, координатори в регіонах, для яких мають бути проведені тренінги. Ми можемо навести приклади, надати методологію – як впроваджувати цей проект», – зазначив представник генерального секретаріату Ради Європи.

Під час зустрічі учасники обговорили вирішення в Україні мовного питання і перспектив закріплення в Конституції можливості використання регіональних мов в різних регіонах країни.

«Я повністю підтримую Президента та Прем’єр-міністра в цьому питанні і вважаю, що питання другої мови необхідно закріпити в Конституції. Яким чином – треба ще говорити. Але на моє переконання, державна мова має бути одна – українська, а Конституція має гарантувати право громадам використовувати свою другу, локальну мову. І тоді на рівні місцевого самоврядування, громада приймає рішення, що вона буде спілкуватись не тільки українською, а й, наприклад, російською, польською, румунською мовами. Це буде їхнє право, і ми маємо його поважати. Я при обговоренні цього питання буду наполягати саме на цій позиції», – підкреслів Вице-прем`єр-министр Володимир Гройсман.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 жовтня 2024

Програмний посібник Interreg Europe тепер доступний українською

Програмний посібник Interreg Europe тепер...

Ukrainian Institute for International Politics підготував неофіційний переклад програмного посібника для української...

04 жовтня 2024

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи: як громади змінили Польщу

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи:...

Чому польські ґміни створюють енергетичні кластери і які переваги це їм дає? Як завдяки просторовому плануванню...

04 жовтня 2024

Концепція та план виконання децентралізації потребує оновлення, – Олександр Корнієнко

Концепція та план виконання децентралізації...

Перебуваючи у Львові з робочим візитом Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився...

04 жовтня 2024

Швейцарія виділить фінансування та залучить приватний сектор до проєктів відновлення України

Швейцарія виділить фінансування та залучить...

Допомога швейцарських партнерів допоможе створити нові робочі місця в регіонах. Про це під час зустрічі...