Успіх децентралізації на прикладі Гніздичівської ОТГ

2015 року в Україні розпочався активний процес децентралізації: зараз значні повноваження та бюджети належать органам місцевого самоврядування, а не органам влади. Простіше кажучи, українські селяни тепер є справжніми господарями свого населеного пункту. Гніздичівська ОТГ – одна з перших, що утворилася на Львівщині. Як змінилося життя громади та чого вона досягла за два роки?

Гніздичівська ОТГ є майже за сотню кілометрів від Львова, однак її життя не гірше, ніж у великому місті. Утворилася громада ще влітку 2015 року, а до її складу входить смт Гніздичів та п’ять прилеглих сіл навколо. Населення – 6,5 тис. осіб, які власними зусиллями творять свій добробут.

«Наша держава обрала курс цивілізованих держав, як, наприклад, Польща, Німеччина, Швейцарія, де влада майже не втручається у місцеві справи. Держава надала більше можливостей людям на місцях, тобто прав та ресурсів, яких має вистачати для процвітання села», – зазначає директор ЛРВ Асоціації міст України Василь Абаімов.

«А ми, зі свого боку, зрозуміли, що маємо самі опікуватися своєю територією та брати відповідальність за її розвиток», – додає голова Гніздичівської ОТГ Іван Оліяр.

Світло і на вулицях, і у повсякденному житті

Тільки-но утворилася Гніздичівська ОТГ, вона відразу ж розпочала свою активну діяльність. У громаді капітально відремонтували вуличне освітлення у селах Лівчиці, Руда та Ганнівці: встановили близько 180 світильників та енергоощадних ламп. Також відновили діяльність комунального господарства, що виконує роботи з благоустрою на території Гніздичівської ОТГ. Відкрили навіть «Центр соціальних послуг громади», який надає послуги з догляду старших людей удома, послуги перукаря, взуттєвого майстра та швачки: тепер жителі громади не повинні їхати аж до Львова чи у районний центр Жидачів, щоб навести красу чи пошити одяг, адже усе необхідне для цього є поряд.

Усе – для майбутнього покоління

Нещодавно у Гніздичеві відкрили ще й першу музичну школу для дітей, де вони можуть навчатися грі на скрипці, фортепіано, гітарі та інших музичних інструментах.

Зараз Сніжанна – першокласниця музичної школи, однак її вчителька Лідія Володимирівна каже, що талановита юна скрипалька грає твори вже за 3-й клас.

А от маленький Максим навчається грі на гітарі лише кілька місяців, але він дуже щасливий, що тепер є учнем музичної школи.

«Раніше в мене не було можливості далеко їздити у музичну школу, а тепер вона майже біля дому», – каже Максимко.

Окрім музичної школи, велику увагу громада приділяє і загальноосвітнім. У 2016 році у Лівчицькій, Гніздичівській, Рудянській та Покрівецькій загальноосвітніх школах зробили капітальні ремонти та провели енергоощадні заходи: встановили нові вікна, двері, котли та утеплили горища.

У громаді створили навіть нову велику бібліотеку для дітей та фінансують аж 5 футбольних команд, які посідають призові місця у районних турнірах.

«Діти – це наше майбутнє. І, перш за все, ми дуже хочемо забезпечити комфортне життя у громаді саме їм. Тепер ми самостійно вирішуємо, чи ремонтувати школи, що і де відкривати, як розвивати різні культурні місця. Ми не залежні ні від кого», – розповідає заступниця голови Гніздичівської ОТГ Оксана Романів (…) Повну версію читати ТУТ

Область:

Львівська область

Громади:

Гніздичівська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

«Львівська газета»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...