Міжнародна спільнота дедалі ефективніше співпрацює у підтримці децентралізації в Україні, - В’ячеслав Негода
Кількість донорських проектів і програм, які сприяють децентралізації в Україні, останнім часом значно зросла. Це говорить про збільшення підтримки реформи з боку міжнародної спільноти і дозволяє стверджувати про незворотність децентралізації в нашій країні.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час засідання Ради донорів з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
«З кожним нашим засіданням спектр учасників розширюється, робота стає дедалі конструктивнішою і предметною. Ми впевнено рухаємося до мети, яку спільно і визначили – до створення якісного середовища для життя в кожній громаді, що можливо лише в системі врядування, коли більшість повноважень, ресурсів і відповідальності є саме у місцевої влади, коли питання вирішуються там, де це найбільш ефективно», - звернувся В’ячеслав Негода до учасників засідання.
Він підкреслив, що чим більше проектів і програм підтримують реформу, тим більше можливостей для впровадження реформи з’являється і в українського Уряду, і у самих громад. «Але, водночас, зростає роль координації міжнародної підтримки, узгодженості наших спільних дій, щоб допомога розподілялася більш-менш рівномірно і по території країни, і по напрямках реформи», - наголосив Перший заступник Міністра.
Під час засідання було офіційно презентовано інтернет-ресурс «Карта донорів» -спільний інформаційний майданчик міжнародної спільноти, державних органів влади, представників місцевого самоврядування та експертів.
«Карта донорів, її функціонал - це публічність нашої діяльності, яка підвищує нашу спільну відповідальність. Ресурс демонструє, що робочими групами Ради донорів вже охоплена значна частина напрямків реформи, але «білі плями», які потребують додаткових ресурсів, усе ще є. Тому міністерствам, які тільки починають долучатися до процесів децентралізації, необхідно тісніше співпрацювати з Радою донорів, з центральним та проектним офісами реформ», - сказав В’ячеслав Негода.

Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:
16 квітня 2025
Що передбачає ухвалений за основу проєкт Закону «Про професійну освіту»
Що передбачає ухвалений за основу проєкт Закону...
В Міністерстві освіти і науки України розповіли, що передбачає ухвалений сьогодні за основу проєкт Закону «Про...
16 квітня 2025
До проєкту "Пліч-о-пліч" доєднались вже 450 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту "Пліч-о-пліч" доєднались вже 450...
16 квітня в Києві проходить Міжнародний форум згуртованості. У центрі уваги - питання всебічної співпраці між...
16 квітня 2025
Пліч-о-Пліч для підтримки і взаємодії громад: основні тези панельної дискусії
Пліч-о-Пліч для підтримки і взаємодії громад:...
16 квітня в рамках “Міжнародного форуму згуртованості – творимо майбутнє” одна із панелей була присвячена проєкту...
16 квітня 2025
Четвертий з трьох: Парламент ухвалив за основу законопроєкт «Про професійну освіту»
Четвертий з трьох: Парламент ухвалив за основу...
16 квітня Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт Закону №13107-д «Про професійну освіту», який встановлює...