Аспекти та переваги реформи місцевого самоврядування обговорювались в Новопилипівській сільській раді. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації-керівник апарату Зінаїда Бойко, голова Мелітопольської районної державної адміністрації Олександр Мангул, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун, начальник управління фінансів райдержадміністрації Наталя Супрун та голови прилеглих сільських рад.
Місцевих мешканців турбували актуальні питання створення та функціонування об’єднаних територіальних громад, зокрема, особливості формування бюджетів об’єднаних громад, вплив реформи на розвиток освітньої, соціальної та медичної сфери, останні законодавчі зміни в частині децентралізації влади тощо.
- Наше засідання носить скоріш роз’яснювальний характер, бо обізнаність громадян – це першочергова складова успіху. Населення повинно бачити всі сторони впровадження реформи, яке звичайно має певні складнощі та перепони. Основними факторами, які гальмують процес децентралізації в Україні на даний час, є необізнаність громадян з даного питання та певні розповсюджені міфи, - наголосила у своєму виступі Зінаїда Бойко.
Головна мета реформи децентралізації полягає у передачі значної частини повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Тобто, наділення територіальних громад більшими ресурсами та повноваженнями. Успішне проведення реформи напряму залежатиме від того, як буде організовано процес створення громад і наскільки швидко відчують люди реальні позитивні зрушення.
Також присутнім було роз’яснено питання щодо організаційної структури органів управління громади, її спроможності, формування її бюджету та строків впровадження реформи.
Після зустрічі з Новопилипівцями керівники обласної та районної влади завітали до Старобогдавнівської сільської ради Михайлівського району, де взяли участь у зборах, присвячених можливості об’єднання Старобогданівської сільської ради Михайлівського району та Новобогданівської сільської ради Мелітопольського району в об’єднану територіальну громаду. Питання, порушені на зібранні, стосувались наповнення бюджетів об’єднаних територіальних громад, функціонування навчальних та медичних закладів, маршрутів рейсових автобусів тощо.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...