Забезпечення якісних освітніх послуг є одним із найбільш важливих і соціально чутливих завдань об’єднаних громад. Майже в кожній громаді послуги освіти стосуються не менше 30% населення громади (діти, їх батьки, вчителі), освіта складає до 45% видаткової частини місцевого бюджету, діяльність освітньої мережі забезпечує постійною роботою до 25% працездатного населення громад. Але в цьому напрямку також багато викликів. Оцінюючи досвід діяльності громад у сфері освіти за 2016 рік, варто зазначити два висновки:
Висновок 1. Управління освітою та забезпечення якісних послуг виявилося складним завданням для органів місцевого самоврядування громад.
Висновок 2. Кращі підходи і рішення щодо ефективного управління освітою на даному етапі реформ напрацьовуються на рівні самих громад.
Тому, експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», разом з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА і Дунаєвецькою громадою розпочато створення першої спеціалізованої он-лайн платформи «Кращі практики управління освітою».
З березня 2016 року ми проводимо регіональні семінари з управління освітою для представників об’єднаних територіальних громад, районних адміністрацій, шкіл, департаментів освіти та інститутів післядипломної освіти. На даний момент, семінари проведено вже в 14 областях України, в яких взяло участь понад 500 учасників. Методичні рекомендації для цих заходів, які були підготовлені експертами проекту разом з Департаментом освіти і науки Хмельницької області розійшлися накладом в 5000 тис. екземплярів.
Але разом з тим, тема управління освіти в ОТГ як і раніше дуже актуальна. З іншого боку, ми бачили багато цікавих практик в громадах України.
Тому, в грудні 2016 року, було прийнято рішення про створення навчально-методичний центр зі збору, систематизації і тиражування успішних практик на базі Дунаєвецької міської громади. Для ефективної роботи Центру була створена ця онлайн платформа.
«З квітня 2017 року ми офіційно відкриваємо доступ до платформи, і сподіваємося, що найближчим часом, спільно з громадами зможемо її наповнити. Чим більше практик буде зібрано на платформі, тим більш корисною вона буде для громад»- Айдер Сеїтосманов, експерт шведсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні”(…) Повну версію читати ТУТ
14 квітня 2025
Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?
Розробка місцевого плану управління відходами:...
Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...
14 квітня 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...
14 квітня 2025
Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»
Замість листів співчуття - справжня допомога:...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...
11 квітня 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...
11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...