Настав час внести до Парламенту новий закон щодо змін до Конституції в частині децентралізації, - В’ячеслав Негода
Стратегія реформи місцевого самоврядування передбачає внесення відповідних змін до Конституції України. Якщо Парламент не готовий підтримати трьомастами голосів законопроект 2217 від 07.2015, необхідно шукати інші варіанти, але не можна так довго чекати.
На цьому наголосив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода на V Форумі місцевого самоврядування, що проходить 24-25 березня у Львові.
«Ми готові разом з депутатами працювати над оновленим текстом конституційних змін в частині децентралізації і зробити це досить швидко, бо більшість напрацьованих пропозицій вже не викликають ні у кого сумнівів. Впевнений, що там де потрібен консенсус, ми його знайдемо, бо маємо спільну з народними депутатами відповідальність за реалізацію реформи», - сказав В’ячеслав Негода.
«Так, дискусії є, але ми вже визначилися у базових речах, у тому, що основою ефективної влади в Україні є місцеве самоврядування. Жодна інша система не може впоратися з завданнями і викликами, які є сьогодні на місцях. Тут ми однодумці, отже повинні рухатися далі: вносити зміни до Конституції, завершити формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування, передати туди найбільше повноважень і ресурсів, встановити дієвий контроль за законністю рішень на місцях з боку держави і людей», - зазначив Перший заступник Міністра.
За його словами, прихильників децентралізації стає усе більше, позиції тих, хто відстоює місцеве самоврядування, міцніють. «Це доводить, що ми обрали правильний шлях і повинні рухатися ним далі. Зупинятися вже не можна. Більше того, ми маємо повернутися до логічного сценарію реформи - внести зміни до Конституції, які стануть нашою стратегією подальших змін», - резюмував В’ячеслав Негода.
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Поділитися новиною:
02 грудня 2024
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно керують лише тим, що можна виміряти
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно...
Як успішність бізнесу можна виміряти показниками прибутковості, так і сприятливість бізнес-середовища у громаді можна...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...