Полтавська битва за децентралізацію. У духовній столиці відкриють «Центр розвитку місцевого самоврядування»

Про відкриття у Полтаві «Центру розвитку місцевого самоврядування», децентралізацію та діяльність у напрямку розвитку ефективної роботи у громадах розповіла директор його відокремленого підрозділу Ірина Балибіна.

Реформа децентралізації та об’єднання територіальних громад невпинно крокує Україною. Тепер задача цієї реформи не тільки об’єднувати громади, а й навчати їх ефективному використанню ресурсів та наданню адміністративних послуг.

Ірина Балибіна повідомила, що Полтавщина має 20 об’єднаних територіальних громад, і саме тому є лідером серед областей в розвитку реформи децентралізації.

Тепер головне питання, над яким працюють громади – як налагодити процес надання ефективних послуг на своїй території. І ми їм у цьому будемо допомагати – зазначила пані Ірина.

Саме з цією метою 6 квітня у Полтаві відкриють Центр розвитку місцевого самоврядування.

Це буде трансформований офіс реформ. У нас змінюється напрям роботи. Тепер працювати вже з об’єднаними громадами, а раніше ми тільки допомагали їм об’єднуватися, – розповіла Ірина Балибіна.

У Центрі розвитку місцевого самоврядування працюватимуть експерти з питань децентралізації, проектного менеджменту.

Стратегічними пріоритетами роботи Центру стануть:

Посилення спроможності установ у сфері проектного менеджменту

Створення механізмів вертикальної і горизонтальної координації влади і громади

Покращення діалогу з населенням в напрямку реформ децентралізації

У 1709 році ми програли Полтавську битву. Це відкинуло Полтавщину на шляху економічного та політичного розвитку. Тепер же ми маємо шанс робити реформи, розвиватися. Наша задача – не програти полтавську битву за децентралізацію. Адже це саме та реформа, яка дасть політичну та економічну стабільність і нашій області, й Україні загалом, – сказала Ірина Балибіна.

Підтримку діяльності «Центру розвитку місцевого самоврядування» надаватиме U-LEAD –  програма для України з розширенням прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку.

Програма включатиме два основних компонента:

Компонент 1 – програма буде спрямована на підвищення рівня інституційного розвитку органів влади на всіх рівнях для ефективної реалізації децентралізації та регіональної політики.

Компонент 2 – на створення Центрів надання адміністративних послуг та забезпечення активної участі громадян у місцевому розвитку. Пріоритет буде надаватись добровільно об’єднаним громадам.

Програму із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

У першому напрямку плануємо освітні програми для місцевої влади, підтримку професійної освіти посадовців виконавчих органів, їхнє навчання проектному менеджменту. У другому – передбачаємо комплексні відновлювальні роботи у ЦНАП на території ОТГ по всій Україні, надання обладнання для понад 600 з них, навчання місцевого персоналу новим методикам роботи.

Програма ЄС для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами (Німеччина, Швеція, Польща, Данія) і реалізується Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) та Шведським агентством з питань міжнародного співробітництва і розвитку (SIDA).

Область:

Полтавська область

Джерело:

«Трибуна»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 листопада 2024

Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024 року: як війна та бюджетні новації вплинули на місцеве самоврядування

Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...

Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...