Сергій Чернов: Розвиток місцевого самоврядування як протидія вимиранню сіл

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов виділив пріоритетні завдання, яким, на його думку,  у 2017 році слід приділяти увагу.

«Одним з ключових напрямків роботи обласної ради, як вищого представницького органу регіону, на моє переконання, є розвиток місцевого самоврядування. Перш за все, підтримка та сприяння реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації.

В Харківській області станом на 1 січня 2016 року з 1677 населених пунктів у 7 не проживає  жодної особи, у 87 від одного до 10 мешканців, населення 349 населених пунктів коливається від 11 до 50, а у 253 – від 51 до 100 осіб. Всього з 1986 по 2016 рік Верховною Радою знято з обліку 71 населений пункт в Харківській області. Тільки динамічний розвиток громад може зупинити це прикре явище», - говорить голова облради.

Розвиток місцевого самоврядування у регіональному вимірі, наголошує Сергій Чернов, включає низку актуальних практичних питань, а саме:

«По-перше, процес формування спроможної базової ланки місцевого самоврядування – об’єднаних територіальних громад. Зверніть увагу, що за перспективним планом в області має бути сформовано 51 об’єднану територіальну громаду,  на початок 2017 року маємо лише 4 таких громади, що менше ніж 10% від запланованого.

Нагадаю, 9 лютого Верховна Рада у другому читанні прийняла закон, що спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади.

Наступне. Співробітництво громад. Хоча прийнятий два з половиною роки тому закон відкриває нові широкі можливості для громад, Харківська область до цього процесу ще не долучалась. Ми втрачаємо можливість ще до процесу об’єднання громад посилити їх спроможність,  за рахунок співробітництва  вирішити цілий ряд наболілих проблем, які практично не можливо окремій громаді вирішити самотужки».

Як нагадав голова обласної ради, це питання розглядала «обласна Асоціація місцевого самоврядування та рекомендувала на місцях активізувати роз’яснювальну роботу щодо переваг співробітництва громад і до 1 лютого надати Проектні пропозиції. До Асоціації вже надійшло 13 проектних пропозицій, які планують реалізувати громади в рамках співробітництва. Процес зрушив з місця».

Область:

Харківська область

Джерело:

Сайт Харківської ОР

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 жовтня 2024

Програмний посібник Interreg Europe тепер доступний українською

Програмний посібник Interreg Europe тепер...

Ukrainian Institute for International Politics підготував неофіційний переклад програмного посібника для української...

04 жовтня 2024

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи: як громади змінили Польщу

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи:...

Чому польські ґміни створюють енергетичні кластери і які переваги це їм дає? Як завдяки просторовому плануванню...

04 жовтня 2024

Концепція та план виконання децентралізації потребує оновлення, – Олександр Корнієнко

Концепція та план виконання децентралізації...

Перебуваючи у Львові з робочим візитом Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився...

04 жовтня 2024

Швейцарія виділить фінансування та залучить приватний сектор до проєктів відновлення України

Швейцарія виділить фінансування та залучить...

Допомога швейцарських партнерів допоможе створити нові робочі місця в регіонах. Про це під час зустрічі...