Десятого лютого на сайті Глухівської міської ради з`явилося розпорядження Мішеля ТЕРЕЩЕНКО, підписане ще 31 січня (№ 25 – ОД) з ініціативою добровільного об’єднання Глухова та низки прилеглих сіл у одну велику громаду. До її складу планується включити Баничі, Будища, Мацкове, Білокопитове, Заруцьке, селище Будівельне, Дунаєць, Сутиски, Щебри, Уздицю, Вікторове, Перемогу, Полошки, Привілля, Годунівку, Хотминівку Семенівку, Іоніне, Калюжне, Кравченкове, Некрасове, Студенок, Чернєве. Центром громади стане, природно, Глухів. Першого березня , о десятій ранку, має пройти громадське обговорення ініціативи у міському Палаці культури. Попередньо ідею об’єднання схвалила й громадська рада. Її керівник Володимир ТРОЦЕНКО вважає розпорядження лише стартом об’єднавчого процесу:
- Засіданні 10 лютого рада провела у режимі обговорення. Ми схвалили ініціативу, а конкретні пропозиції почнемо опрацьовувати через місяць, після рішень місцевих рад. Тоді стане зрозумілою загальна картина, і можна буде робити певні висновки. Зрозуміло що вже зараз треба вести широку роз’яснювальну роботу. У одній зі своїх нещодавніх публікацій ми торкалися цього питання. Нагадаємо, що від старту і до фінішу створення об’єднаної громади повинно пройти щонайменше три місяці. За цей час може статися чимало цікавого. Так, громадський активіст Микола БУРЯК відстоює ідею включення до глухівської громади т. зв. Червоної зони.
У міськраді начебто до таких ініціатив ставляться прохолодно, через розтягнуте сполучення та погані комунікації. Подейкують, що сільський голова Баничів підтримав ідею об`єднання з Глуховом одним з перших, але багато мешканців цього села, з якими вдалося поспілкуватися, висловлюють рішуче неприйняття ідеї: у нас, кажуть є своє виробництво, і Глухів, нічого не в змозі нам дати – навпаки, лише вичерпуватиме місцеві фінансові ресурси. З усього наведеного стає зрозуміло, що створенню Глухівської об’єднаної територіальної громади передуватиме серйозна організаційно – роз’яснювальна кампанія.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...