Нещодавно проект Херсонщини про впровадження електронної медицини був представлений на нараді в Міністерстві охорони здоров’я України.
«Херсонщина є передовою областю в країні із впровадження реформи системи охорони здоров’я. Електронна медицина – абсолютно новаторська,- сказав журналістам голова ОДА Андрій Гордєєв. - Дуже важливо, щоб електронна система охорони здоров’я діяла і на рівні пацієнтів, і на рівні взаємодії всіх амбулаторій, лабораторій та інших медичних закладів. Всі ті зміни, які відбуваються на Херсонщині, мають стати прикладом для інших регіонів. Є вже лікарні в області, які починають працювати в рамках проекту електронних медичних карток», - підкреслив він.
Очільник області також поінформував, що зазначена програма обрахована Департаментом охорони здоров’я ОДА, де для її реалізації необхідно 36 млн грн для впровадження протягом 3 років. У найкоротші терміни її буде запропоновано на розгляд обласної ради.
На сьогодні на Херсонщині впровадження проекту електронних медичних карт і реєстрів пацієнтів вже в дії.
Впровадження проекту із інформатизації поліклінік має на меті максимальне спрощення маршруту пацієнта. Використання лікарем електронної картки дозволить економити час на її заповнення, отже – лікарі швидше обслуговуватимуть пацієнтів, черг буде менше. Адміністрація зможе контролювати завантаженість лікаря. Так, в електронну медичну карту вноситься вся інформація про діагнози і лікування пацієнта на первинному та вторинному рівнях.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Короленка, електронно-медична картка пацієнта дасть лікарям і медичному персоналу можливість віддалено переглядати історію хвороби пацієнта, його діагноз та клінічні дослідження, що дозволить швидше та більш якісно надавати медичну допомогу. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок, або й записатись на прийом до лікаря.
Громіздка паперова медична картка та черги у лікарнях - дратують як лікарів, так і пацієнтів. А от нововведена система пошуку даних дозволяє без особливих зусиль знайти інформацію у великих обсягах. Незабаром скористатися такою послугою можна буде на Херсонщині. До 2020 року планується запровадження цієї системи по всій області.
Найближчим часом в Україні запрацює реімбурсація - державне відшкодування пацієнтам вартості ліків. Отримають компенсацію ті, хто страждає на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму. Наприклад, якщо пацієнт за системою реімбурсації кожен місяць повинен отримувати ліки, то не треба буде знову і знову стояти в черзі, можна відразу прийти в аптеку і отримати за допомогою електронної картки ті ліки, яких він потребує. «Це важливо не тільки для пацієнтів, але і для лікарів, адже вони зможуть бачити історію хвороби, зроблені рентгени, щеплення. Це дасть їм комплексну картину, що дозволить встановити більш точний діагноз. Також це допоможе отримати відповідні довідки: скажімо, якщо вам потрібно оновити дозвіл на зброю, то для того не треба повторно робити ті процедури, які ви вже проходили незадовго до цього. І що важливо – картка буде давати можливість записатися на прийом до лікаря», - наголосив Віктор Короленко.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...