Павло Ковтонюк закликав громадськість Вінниччини до спільного вирішення проблем та прийняття конструктивних рішень

Перебуваючи з робочим візитом у Вінницькій області, заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк взяв участь у засіданні робочої групи з питань створення госпітальних округів.

Засідання відбувалось за участі голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, в.о. голови обласної Ради Людмили Щербаківської, голови постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярослава Хребтія, директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмили Грабович.

Заступник Міністра та керівництво області спільно з головними лікарями, представниками громад районів та представниками громадських організацій обговорили основні принципи формування госпітальних округів.

За словами Павла Ковтонюка, «госпітальний округ – таке об’єднання закладів охорони здоров’я, яке повинно бути інструментом у покращенні якості надання медичних послуг населенню. У рамках децентралізації ми надали громадам можливість самостійно об’єднуватися у госпітальні округи, - зазначив заступник Міністра, - Усе залежатиме від рішення, яке приймуть на обговоренні громади відповідних населених пунктів».

Окремі питання, які піднімали фахівці під час наради це – організація маршруту пацієнта, визначення місця кожного лікувального закладу у системі госпітального округу, подальша доля цих медичних закладів. Павло Ковтонюк пояснив, що оскільки лікувальні заклади переходять у місцеве підпорядкування – його подальші функції може вирішити лише місцева влада.

«Місцева влада має провести роз’яснювальну роботу щодо діяльності госпітальних рад і пояснити людям як функціонуватиме медицина в окрузі. Дуже важливо для місцевої влади в рамках роботи над госпітальними округами визначити шлях першочергових інвестицій, дороги для доїзду швидких, пріоритетність медзакладу та об’єм послуг. Крім того, пропонується в регіонах провести перемовини з перевізниками, аби створити маршрути транспорту. Це покращить доступність до медичної допомоги в перехідний період», - прокоментував заступник Міністра.

Наприкінці засідання учасники склали відповідне звернення, яке розглянуть на засіданні обласної Ради. Павло Ковтонюк закликав громадськість до конструктивних рішень, спільного вирішення проблем, враховуючи, що державний Фонд медичного страхування, який запрацює з січня 2018 року, фінансуватиме ті заклади, які відповідатимуть критеріям ВООЗ.

Область:

Вінницька область

Джерело:

Сайт Вінницької ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...

18 вересня 2024

Відповіді на поширені запитання від учасників конкурсу «Громада на всі 100»

Відповіді на поширені запитання від учасників...

Конкурс «Громада на всі 100» – це конкурс для територіальних громад, які шукають нові можливості для втілення своїх...

18 вересня 2024

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на розвиток міжнародної міжмуніципальної співпраці

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на...

Питання розвитку мережі міжнародно співпраці громад і регіонів обговорили з керівниками закордонних дипломатичних...

18 вересня 2024

Гірськими стежками півдня Буковини: в Усть-Путильській громаді гостювали журналісти з різних регіонів

Гірськими стежками півдня Буковини: в...

Красива, працелюбна, згуртована – саме такими словами описали Усть-Путильську громаду Чернівецької області учасники...