У Черкасах відбувся семінар на тему «Ефективне управління освітою в об’єднаних територіальних громадах. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл». Участь у ньому взяли представники вже об’єднаних громад і тих, що планують об’єднання, керівники районних відділів освіти та ОТГ, керівники шкіл, що в перспективі мають стати опорними в районі. Навчали їх особливостям освітніх процесів в ОТГ тренери Айдер Сеітосманов та Войтек Мархільевский. Семінар відбувся в рамках шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» спільно з Міністерством освіти і науки України. Семінар організували на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників.
«На сьогодні ще не всі представники освіти, новостворених ОТГ чи тих, хто планує об’єднуватися, усвідомлюють, як саме має відбуватися управління освітою в об’єднаних громадах, які функції яка саме освітня ланка виконуватиме. Саме тому таке навчання необхідне, аби зрозуміти систему взаємовідносин учасників освітнього процесу ОТГ», - зазначає ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників Наталія Чепурна.
Тренери розповіли про те, чим відрізняється управління освітою органом самоврядування об’єднаної громади від адміністрування мережею закладів з боку РДА, як створити управління освіти в ОТГ, чи потрібно і як саме оптимізувати мережу шкіл в громадах тощо.
Експертну підтримку також надав директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля. За словами тренерів, саме в Хмельницькій області є чимало прикладів створення ОТГ різних форматів: з одного району, частини району, кілька ОТГ в районі тощо, тому їхній досвід є цікавим та важливим для інших областей.
«Такий семінар однозначно потрібний, адже хоча ми вже рік пропрацювали як відокремлена від району структура, все одно лишається чимало питань. Зокрема щодо подання статистичної звітності, створення позашкільного навчального закладу тощо. Тому готові слухати і вчитися на досвіді інших», - говорить заступник сільського голови з питань освіти та ОЗ Білозірської ОТГ Ірина Грищенко.
Кожен учасник семінару мав змогу поставити запитання, поділитися власним досвідом, висловити пропозицію.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...