Принципи та перспективи створення ще однієї об’єднаної територіальної громади обговорили сьогодні, 24 січня 2017 року, під час зустрічі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з сільськими головами Ківерцівського району.
Відповідну нараду зініційовав Дернівський сільський голова Олександр Гуч. Адже, згідно перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад, на території Ківерцівського району мають організувати 5 ОТГ. Однією з них повинна стати Дернівська об’єднана територіальна громада, до складу якої ввійдуть села Дерно, Покащів, Звірів, Дубище та Карпилівка.
Для початку, керівник офісу реформ із децентралізації та розвитку Анатолій Пархомюк ще раз розповів про принципи реформи децентралізації та місцевого самоврядування, акцентуючи увагу на процедурі створення об’єднаних територіальних громадах. Для прикладу узяв досвід вже створених у 2015 році на території Волинської області 5 ОТГ.
За словами Анатолія Івановича, Дернівська об’єднана територіальна громада має фінансовий потенціал. Тому після її створення, будуть налагодженні прямі зв’язки з Державним бюджетом та отримано додатковий фінансовий ресурс. Однак, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік», об’єднана територіальна громада, в якій не відбудуться вибори до травня 2017 року, фінансової допомоги у цьому році може не отримати. Тому, дуже важливо, завершити даний процес, який вже розпочався та є незворотнім.
Опісля – обговорили проблеми та перепони, що виникли на шляху створення Дернівської ОТГ. Відтак, вирішили ще раз провести бесіди з населенням, пояснити їм усі проблемні питання та в найкоротший термін прийняти відповідне рішення.
– Хочу, щоб по завершенню нашої розмови Ви почули нас. Ми Вас почули, але рішення за Вами. Я дуже прошу – не втрачайте дорогоцінний час! Поговоріть з людьми. У Вас є місяць. Радьтесь та приймайте остаточне рішення, – наголосив Володимир Петрович.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...