Ян Томбінський: Реформа місцевого самоврядування - поліпшення демократії та відповідальності

Серед головних питань, які сьогодні потребують вирішення в Україні – реформування системи управління. Про це сказав  голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський під час зустрічі з головою Одеської обласної ради.

«Це - реформа самоврядування та територіальна реформа. Ця реформа відповідає на багато питань, поставлених українським суспільством про централізацію відповідальності, систему вертикалі, яка не відповідає тим бажанням і вимогам, що забезпечують використання потенціалу України» , - сказав Ян Томбінський.

Він додав, що «необхідно донести ці рішення на рівень територіального самоврядування».

«Це може бути на рівні регіонів і на більш низькому рівні, щоб там, де люди знають проблеми, могли їхвирішити. На місцях є безпосередня відповідальність чиновників перед громадянами», - сказав голова представництва Європейського Союзу в Україні.

За його словами, прийняття рішень на рівні центральної влади - «віддаленість від тих місць, в яких можна приймати рішення, від людей, які є суб'єктом політики».

«Реформа місцевого самоврядування - поліпшення демократії та відповідальності. Це один із заходів в боротьбі проти корупції, а корупція - один з елементів, який знищив український потенціал. В Україні дуже багато рівнів влади - спочатку кошти піднімаються наверх, а потім опускаються вниз, і це одна зі складових корупції. Європейський Союз та інші міжнародні партнери за те, щоб Україна не була країною, яка вимагає міжнародної допомоги, тому що Українамає свій потенціал, щоб самій допомагати іншим. Це - природний, досить великий потенціал», - підкреслив Ян Томбінський.

         За матеріалами ІА УНІАН

Нагадаємо, в Україні сьогодні триває робота над реформою місцевого самоврядування. 1 квітня Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Цей документ стане «дорожньою картою» відповідної реформи. Також одним з перших кроків Уряду в напрямку децентралізації влади став схвалений нещодавно законопроект, який передбачає передачу функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції органам місцевого самоврядування.

Читайте також:

17 січня 2025

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...

17 січня 2025

Тернопільська ОВА та Програма Polaris поглиблюють співпрацю у впровадженні європейських стандартів управління

Тернопільська ОВА та Програма Polaris...

Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...

17 січня 2025

UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими

UCORD та європейський менторинг: як українські...

Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...

17 січня 2025

Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління

Комісії ради: від ідеї до інструменту...

Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...