Обласною радою на пленарному засіданні VIІI сесії була затверджена комплексна програма «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017-2022 роки».
Програма продовжить низку ініціатив, які були запропоновані у попередньому документі, що діятиме до кінця 2016 року. Зокрема, йдеться про підтримку та співфінансування обласних та всеукраїнських проектів, програм, грантів, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування; проведення семінарів, навчань, практикумів, конференцій з метою проведення просвітницької, наукової, інформаційної та методичної роботи серед депутатів та керівників місцевих рад Харківської області; аналіз чинного законодавства у цій сфері та наслідків його впливу на спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області, підготовки відповідних пропозицій щодо його вдосконалення; сприяння реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад» тощо.
Основними завданнями Програми є забезпечення ефективності організації місцевого самоврядування на регіональному рівні та підтримка рівня активності громад, у тому числі шляхом залучення додаткових позабюджетних коштів, спрямованих на вирішення соціально значущих, актуальних проблем територіальних громад області.
У рамках програми проводитимуться обласний конкурс ім. О.С. Масельського на кращий літературний твір, дитячий телевізійний фестиваль "Дитятко", обласний конкурсу міні-проектів територіальних громад "Разом в майбутнє", обласний конкурс "Кращий працівник місцевого самоврядування", обласний конкурс для дітей та молоді "Місцеве самоврядування - це ми!" та запроваджений цього року обласний конкурс журналістських робіт з питань діяльності та кращих практик місцевого самоврядування, децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.
У Харківській області, крім обласної ради, налічується 474 ради різного рівня (7 міських обласного значення, 27 районних, 10 міських районного значення, 59 селищних та 371 сільська, в т.ч. 3 об’єднаних громади (Старосалтівська селищна рада Вовчанського району, Мереф’янська міська рада Харківського району та Чкалівська селищна рада Чугуївського району), які відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” представляють інтереси територіальних громад, здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування. До місцевих рад області обрано 7594 депутата, з яких майже 60% – уперше.
Вивчення діяльності органів місцевого самоврядування виявило актуальні проблеми, пов’язані з фінансовим забезпеченням, наданням органами місцевого самоврядування якісних адміністративних та громадських послуг населенню, ефективним управлінням місцевим господарством, комплексним соціально-економічним розвитком населених пунктів, забезпеченням належної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, формуванням і зміцненням власної дохідної бази місцевого самоврядування, функціонуванням об’єктів комунальної власності та якістю комунальних послуг, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування у відповідних навчальних закладах, відсутністю в достатній кількості навчально-методичного матеріалу, інформаційного ресурсу для вирішення проблем місцевого розвитку.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...