"Річний бюджет громад коливається від 11 до 15 млн. євро" — Делагація Чернівецької ОТГ вчилася децентралізації у Німеччини

«Підтримка реформи децентралізації в Україні» Делегація голів ОТГ Чернівецької та Полтавської області здійснила навчальну поїздку в район Тутлінген Федеральної землі Німеччини - Баден-Вюртемберг у рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», про це на свой сторінці у Facebook повідомив Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької ОТГ. Г.

Ванзуряк виділив 5 основних факторів в муніципальному управлінні. "Район Тутлінгейна має 135 тис. населення і в ньому функціонують 35 громад. Чимало із них менші за 5 тис. Дана земля до 40-х років була бідною, а після проведення реформи є 2-гою за об’ємом зібраних податків. Річний бюджет громад коливається від 11 до 15 млн. євро.", розповідає голова ОТГ.

Основний податок громад – податок з бізнесу, тобто малий і середній бізнес є вирішальним фактором муніципального розвитку.

Відзначив Григорій Ванзуряк також й чіткий розподіл обов’язків між районними, федеральними і муніципальними структурами.

 "Окружне районне управління здійснює управління лише в сферах соцзахисту, надзвичайних ситуацій, розвитку транспорту, освіти (лише ліцеї і гімназії та профтехосвіта) екології і землевпорядкування, геодезії і кадастру, загальних засад економічного розвитку. Керівника такого рівня обирає місцева рада з числа осіб, які подають кандидатури на конкурс і з обов’язковими фаховими здібностями і стажем попередньої роботи, а першого заступника (відповідає за економічний розвиток) призначають міністерство федеральної землі із погодженням з головою.", продовжує посадовець.

Окрім того, у Німеччині, освіта й медицина делегована місцевим громадам. На 135-ти тисячний район є 2 районні лікарні. Оснащенні за світовими технічними стандартами. Медицина фінансується за рахунок страхових внесків громадян. Паралельно діє багато приватних клінік. "Місто Тутлінгейн є світовим центром виробництва медичної техніки. Тут працюють більше 400 виробників медичного обладнання, — йдеться у публікації Ванузряка. — Громади, для вирішення певних проблем, об’єднуються, формують власні комунальні підприємства, фінансують реалізацію проектів. Очисні споруди, сміттєзвалища, туризм, технопарки тощо є спільними проектами громад."

 "Окремо враження справила система профтехосвіти, яка фінансується державою та бізнесом. Навчання триває дещо більше 3-х років, 3 тижні із 4-х в місяць вихованці працюють на підприємствах які платять їм зарплатню (400-600 євро), а після вдалого захисту зазвичай працевлаштовуються на тому ж таки підприємстві. Таким чином формується здорова підготовка кадрів для виробництва." За профтехосвіту відповідає районний рівень. Безробіття складає 2,8%. В районі не вистачає працівників, тому запрошують до праці людей з інших районів. Основні роботодавці – малий і середній бізнес.

Область:

Чернівецька область

Джерело:

«АСС»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

19 листопада 2024

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...

14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...

19 листопада 2024

19 листопада 2024

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню програму для підготовки нянь у рамках проєкту підтримки сімей з дітьми

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...

Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...