«Підтримка реформи децентралізації в Україні» Делегація голів ОТГ Чернівецької та Полтавської області здійснила навчальну поїздку в район Тутлінген Федеральної землі Німеччини - Баден-Вюртемберг у рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», про це на свой сторінці у Facebook повідомив Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької ОТГ. Г.
Ванзуряк виділив 5 основних факторів в муніципальному управлінні. "Район Тутлінгейна має 135 тис. населення і в ньому функціонують 35 громад. Чимало із них менші за 5 тис. Дана земля до 40-х років була бідною, а після проведення реформи є 2-гою за об’ємом зібраних податків. Річний бюджет громад коливається від 11 до 15 млн. євро.", розповідає голова ОТГ.
Основний податок громад – податок з бізнесу, тобто малий і середній бізнес є вирішальним фактором муніципального розвитку.
Відзначив Григорій Ванзуряк також й чіткий розподіл обов’язків між районними, федеральними і муніципальними структурами.
"Окружне районне управління здійснює управління лише в сферах соцзахисту, надзвичайних ситуацій, розвитку транспорту, освіти (лише ліцеї і гімназії та профтехосвіта) екології і землевпорядкування, геодезії і кадастру, загальних засад економічного розвитку. Керівника такого рівня обирає місцева рада з числа осіб, які подають кандидатури на конкурс і з обов’язковими фаховими здібностями і стажем попередньої роботи, а першого заступника (відповідає за економічний розвиток) призначають міністерство федеральної землі із погодженням з головою.", продовжує посадовець.
Окрім того, у Німеччині, освіта й медицина делегована місцевим громадам. На 135-ти тисячний район є 2 районні лікарні. Оснащенні за світовими технічними стандартами. Медицина фінансується за рахунок страхових внесків громадян. Паралельно діє багато приватних клінік. "Місто Тутлінгейн є світовим центром виробництва медичної техніки. Тут працюють більше 400 виробників медичного обладнання, — йдеться у публікації Ванузряка. — Громади, для вирішення певних проблем, об’єднуються, формують власні комунальні підприємства, фінансують реалізацію проектів. Очисні споруди, сміттєзвалища, туризм, технопарки тощо є спільними проектами громад."
"Окремо враження справила система профтехосвіти, яка фінансується державою та бізнесом. Навчання триває дещо більше 3-х років, 3 тижні із 4-х в місяць вихованці працюють на підприємствах які платять їм зарплатню (400-600 євро), а після вдалого захисту зазвичай працевлаштовуються на тому ж таки підприємстві. Таким чином формується здорова підготовка кадрів для виробництва." За профтехосвіту відповідає районний рівень. Безробіття складає 2,8%. В районі не вистачає працівників, тому запрошують до праці людей з інших районів. Основні роботодавці – малий і середній бізнес.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...
19 листопада 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...