Майже дві третини населення Запорізької області підтримують ідею децентралізації. Про це йдеться в соціологічному дослідженні компанії Independent Researching Group, яка проводила опитування запоріжців в рамках співробітництва із Запорізькою обласною радою та Запорізькою ОДА. Про те, які міфи про децентралізацію існували на початку реформи і як просувається процес об’єднання територіальних громад, йшлося під час засідання круглого столу «Практичні аспекти реалізації реформи децентралізації влади в Запорізькій області. Презентація результатів соціологічного дослідження».
В тому, що в децентралізації владних і фінансових повноважень зацікавлені представники всіх політичних фракцій, які входять до складу Запорізької облради, запевнив перший заступник голови облради Єгор Семенков.
- В Запорізькій області процес об’єднання територіальних громад проходить впевнено і з розумінням кінцевого результату. Але існує серйозний стримуючий фактор. Це – недосконала нормативно-правова база, - підкреслив перший заступник голови Запорізької облради.
Про недоліки законодавства та нормативно-правових актів, які є необхідною умовою успішного і ефективного об’єднання територій в громади, говорив і голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Дмитро Майстро. Зокрема, він зазначив, що в цьому році кількість громад, що об’єдналися, зросло в 2,5 рази (в 2015 році в Запорізькій області було створено 6 ОТГ, в 2016 році – вже 16). Для того, щоб наступного року завершити процес об’єднання, спеціалісти сподіваються на законодавчу підтримку з боку законотворців і на активну роботу експертів і громадськості.
Як відзначив керівник соціологічної компанії Independent Researching Group Аскад Ашурбеков, найбільші побоювання людей до об’єднання в громаду, - це нерівномірність розподілу бюджету та довгий путь до школи, дитячого садочку та до офісу з видачі необхідних довідок. Разом з тим, за даними соціологів, 40% опитуваних запоріжців підтримують обєднання в громади, ще 22% не визначились із позицією.
Та, на переконання фахівців, які розробляли план об’єднання і реалізують його в життя, абсолютна більшість громад в Запорізькій області утворюються на засадах спроможності. Начальник управління містобудування та архітектури Запорізької ОДА Олександр Билим подякував депутатам Запорізької облради за відповідальне ставлення до формування і ухвалення Перспективного плану формування територій громад, адже такий документ на сьогодні мають всього 11 регіонів України.
В роботі круглого столу «Практичні аспекти реалізації реформи децентралізації влади в Запорізькій області. Презентація результатів соціологічного дослідження» взяли участь лідери та представники всіх депутатських фракцій, представлених в Запорізькій облраді, голови об’єднаних територіальних громад, виконавчі директори регіональних асоціацій органів місцевого самоврядування, представники громадськості.
14 січня 2025
Психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів - конкурс для громад Житомирщини
Психологічна реабілітація та соціальна...
Громади Житомирської області запрошуються до участі у проєкті PRO_MH_Zhytomyr «Психологічна реабілітація та соціальна...
14 січня 2025
Шлях до префектур: В’ячеслав Негода про те, коли Україна побачить нові місцеві адміністрації
Шлях до префектур: В’ячеслав Негода про те,...
«Реформи – це не швидкий процес. Але зміни, які ми намагаємося запровадити сьогодні, повинні стати основою для...
14 січня 2025
27 січня - одинадцятий діалог «Децентралізація...
27 січня о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться одинадцятий із серії публічних діалогів...
13 січня 2025
У Камʼянці-Подільському відбулася шоста стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів
У Камʼянці-Подільському відбулася шоста...
Основна тема зустрічі – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької...