Для людей було б зручно, якби поруч з кожним старостою в об’єднаній громаді працював дільничний офіцер поліції, - В’ячеслав Негода

Національна поліція у розвитку поліцейських станцій в регіонах могла б спиратися на перспективні плани створення спроможних територіальних громад в областях, а також на формування в існуючих об’єднаних громадах старостинських округів.

Таку пропозицію висловив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час наради з представниками Національної поліції України щодо актуальних питань розвитку  об’єднаних територіальних громад в Україні.

«Це було б зручніше і громадам, і поліції, а головне – зрозуміліше і краще для людей. Бо, мабуть, кожен хоче відчувати себе захищеним, знати, що в його громаді є постійні, надійні поліцейські. Як на мене, ідеальна модель, це коли поруч з кожним старостою в об’єднаній громаді працює дільничний офіцер поліції», - вважає В’ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра запропонував представникам Національної поліції підтримку у визначенні тих об’єднаних громад, які вже зараз готові сприяти створенню поліцейських станцій на своїх територіях.

«Для цього спільно з вами маємо надати громадам мінімальні вимоги до створення поліцейських станцій. Місцева влада повинна розуміти, яке конкретно сприяння треба надати в організації таких станцій: приміщення, обладнання тощо», - сказав В’ячеслав Негода.

У свою чергу Анатолій Серединський, заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, підтримав пропозицію Мінрегіону і зазначив, що деякі зі 144 вже створених в регіонах поліцейських станцій працюють в об’єднаних громадах, але загалом формувалися вони без прив’язки до процесу об’єднання.

«Ми готові розглядати пропозиції об’єднаних громад і надамо для цього мінімальні вимоги щодо оснащення станцій. Але розуміємо, що ці умови коригуватимуться кожного разу з врахуванням можливостей і особливостей громад. Вже маємо досвід коли, наприклад, крім приміщення і оснащення, громади забезпечували поліцейських транспортом і паливом», - сказав Анатолій Серединський.

Один з вдалих прикладів співпраці Національної поліції і місцевої влади об'єднаної громади є ТУТ

Читайте також:

14 січня 2025

Психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів - конкурс для громад Житомирщини

Психологічна реабілітація та соціальна...

Громади Житомирської області запрошуються до участі у проєкті PRO_MH_Zhytomyr «Психологічна реабілітація та соціальна...

14 січня 2025

Шлях до префектур: В’ячеслав Негода про те, коли Україна побачить нові місцеві адміністрації

Шлях до префектур: В’ячеслав Негода про те,...

«Реформи – це не швидкий процес. Але зміни, які ми намагаємося запровадити сьогодні, повинні стати основою для...

14 січня 2025

27 січня - одинадцятий діалог «Децентралізація на зв’язку»: «Статистика, яка працює: як дані змінюють життя громад»

27 січня - одинадцятий діалог «Децентралізація...

27 січня о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться одинадцятий із серії публічних діалогів...

13 січня 2025

У Камʼянці-Подільському відбулася шоста стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

У Камʼянці-Подільському відбулася шоста...

Основна тема зустрічі – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької...