Зроблено ще один крок на шляху адміністративної реформи: на громадських слуханнях жителі Корсуня-Шевченківського, сіл Гарбузина та Саморідні, що входять до складу міської ради (а до цього 18 інших сіл) висловились за створення об’єднаної територіальної громади з центром у Корсуні-Шевченківському.
Досі в районі існували міська, селищна та 23 сільських ради. Призначені вибори в новостворених Набутівській та Стеблівській ОТГ, чекає рішення про них Селищенська ОТГ, на черзі – «узаконення» депутатами Корсунь-Шевченківської, найбільшої. Не визначилась досі лише Зарічанська сільська рада.
Громадські слухання, на які в просторому залі районного будинку культури зареєструвалося трохи більше сотні учасників, не минули спокійно. Дехто вважав, що для 22-тисячного міста це надто мале представництво, але, як виявилося, законодавство не регламентує кількості учасників громадських слухань: прийшли всі, кому не байдужа доля міської громади. Хотіли почути і про майбутні вигоди від об’єднання, але конкретної відповіді про штати та бюджет дати зараз ніхто не може.
Найбільше хвилювання у людей викликають доля закладів освіти та охорони здоров’я: містом ширяться тривожні чутки про скорочення центральної районної лікарні. Заспокоїти пристрасті дещо вдалося голові районної ради Валерію Забалотньому, який роз’яснив засади фінансування цих соціальних закладів, а значить і можливості їх подальшого функціонування.
Оптимізму додав виступ Черепинського сільського голови Анатолія Пархоменка, який зауважив, що боятися об’єднання слід не місту, а селам. Але досвід перших ОТГ, де вже побували представники району, свідчить про доцільність такого об’єднання. «Ми прагнемо в Європу, то варто знати, що всі країни ЄС пройшли процес децентралізації, він триває і в Україні, тому нам слід зробити цей крок і разом працювати на розвиток об’єднаних громад», — сказав він.
Його підтримав, пославшись на досвід Тернопільщини, і депутат районної ради Володимир Левандовський, а також голова квартального комітету Ася Прокопенко, котра була вражена досвідом роботи Білозірської ОТГ. Інші промовці також наводили переконливі аргументи на користь об’єднання – і рішення учасниками слухань було прийняте.
Область:
Черкаська областьГромади:
Корсунь-Шевченківська міська об’єднана територіальна громадаДжерело:
«Черкаський край»
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...