У Маріуполі відбулась перша громадська дискусія щодо децентралізації (+фото)
19 жовтня 2016 р. у м. Маріуполь Донецької області відбулась перша громадська дискусія «Децентралізація у дії. Перші результати, можливості і виклики».
Учасники обговорили практичні питання децентралізації, особливості створення і подальшого розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та обмін досвідом між ОТГ з різних регіонів.
У дискусії взяли участь сільські та селищні голови, представники районних та сільських рад, голови ОТГ Донецької та Полтавської областей, громадські активісти, експерти національного рівня та представники ЗМІ.
Щоб надати фахову підтримку у вирішенні найбільш актуальних питань, що стоять на Донеччині, Маріуполь відвідали такі експерти:
- Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO;
- Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
- Сергій Попов, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Спілкування тривало декілька годин, протягом яких учасники отримували відповіді на питання, що стоять у громади на шляху об’єднання, та обговорювали вектори розвитку, які є перспективними після об’єднання та проведення виборів.
На початку обговорення Лілія Попова поінформувала про те, що сьогодні в Україні створено 184 ОТГ, а до кінця цього року планується збільшити їхню кількість до 367. «Прохання до вас від Мінрегіону, шановні, працюйте з вашим депутатським корпусом, допомагайте нам просувати реформу!», - звернулась вона до учасників дискусії. «Міністерство регіонального розвитку активно працює над впровадженням реформи децентралізації влади в Україні і надає всіляку допомогу активним суб’єктам цього процесу. Варто не забувати про великий обсяг корисної інформації, який знаходиться на сайті Мінрегіону. Ця інформація буде необхідним інструментом на шляху успішного розвитку». Лілія Попова також відзначила, що реформа децентралізації має 22 секторальних напрямків. Найголовнішим недоліком впровадження реформи вона вважає відсутність дієвої співпраці між всіма органами виконавчої влади. За її словами, кожне міністерство відстоює свою сферу впливу, і в цих умовах впроваджувати таку складну реформу дуже нелегко.
Юрій Ганущак у ході обговорення наголосив: «Реформа децентралізації влади в Україні буде найкращою в Європі. Бо у нас немає права на помилки».
На питання щодо спроможності громади до об’єднання він відповів: «Держава не віддає ресурси та повноваження неспроможним громадам. Для визначення спроможності були визначені критерії, які містить методика формування спроможних громад».
Не обійшли увагою і питання необхідності префектів. Юрій Ганущак детально пояснив необхідність такого інституту в країні.
Також експертами виступили практики об’єднання громад – Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ Полтавської області, та Петро Цимидан, голова Краснолиманської ОТГ Донецької області. Вони ділилися з учасниками практичним досвідом впровадження реформи у своїх об’єднаних громадах.
Громадська дискусія відбулась за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Організаційну та консультаційно-дорадчу підтримку заходу надала ГО «Ініціативна група «Разом!».

Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Донецька областьДжерело:
DESPRO

Поділитися новиною:
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 липня 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про...
На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості,...
14 липня 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 липня 2025
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються до спільноти міст-побратимів Cities4Cities
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються...
11 липня у Римі підписали п’ять нових партнерських угод між українськими громадами та муніципалітетами чотирьох країн...