Громади, які не спромоглися об'єднатися, втратили 10 бюджетів

Громади, які не спромоглися об'єднатися за 4 роки, впродовж яких триває реформа децентралізації, втратили 10 бюджетів.

На цьому наголосила начальник відділу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лілія Попова на презентації 13 пілотних проектів з розвитку прийняття рішень громадянами в ОТГ, які були реалізовані у 59 об'єднаних територіальних громадах за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Процес децентралізації у нас відбувається потужно і швидкоплинно. Про це говорять і міжнародні експерти. Децентралізація розпочалася у 2014 році, і я хочу послатися на голів ОТГ, які самі говорять, що ті, хто об'єднався через рік, спізнився на рік, ті хто, об'єдналися через два роки - спізнилися на два роки, а ті, що досі не об'єдналися або не планують об'єднуватися - спізнилися на дуже багато. Ті, хто не об'єднався за чотири роки, втратили в середньому 10 бюджетів», - сказала Попова.

Вона нагадала, що нині в Україні 838 об'єднаних територіальних громад, у яких проживає 8,5 млн осіб, а 23 грудня відбудуться перші вибори у 123 тергромадах. У процесі децентралізації ОТГ отримують багато повноважень і мають змогу проводити на місцях необхідні зміни, щоб реально поліпшити життя своїх жителів.

Водночас, за словами представниці Мінрегіону, деякі громади рухаються дуже швидко, а іншим бракує інформованості про переваги об'єднання. І в цьому питанні велику роль можуть відіграти громадські організації, проводячи адвокацію реформи на місцях або реалізуючи інші ідеї.

Щоб користуватися всіма перевагами децентралізації, існує дуже багато інструментів, у тому числі державна і міжнародна допомога, яку можна отримати через різноманітні проекти, що реалізуються в Україні, розповіла Попова.

 

 

«Процес децентралізації відбувається дуже швидко, тому ми розраховуємо на громадські організації, тому що вони є незаангажованими, і я хочу спонукати максимально використовувати те, що міжнародні проекти і програми нам допомагають. До речі, у нас питаннями децентралізації опікується 20 міжнародних проектів і програм, з них у 14-ти Мінрегіон є бенефіціаром. Використовуйте цю можливість! ...Якщо ваші представники місцевого самоврядування або не розуміють процес, або не хочуть стомлювати себе зайвими рухами, бо звикли працювати так, як звикли, допомагайте нам довести цю точку зору (про необхідність об'єднання громад - ред.)», - закликала Попова.

 

 

Як зазначив на презентації директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель, сьогодні реформа децентралізації є стратегічною для України, оскільки стосується життя кожного громадянина.

"Кінцева мета цієї реформи полягає в тому, щоб покращити життя всіх громадян України. І цей процес відбувається, ми бачимо потужну картину. Але кінцева мета полягає в тому, щоб досягти вищої якості життя в усіх куточках України і також зробити країну сильнішою в контексті її європейського майбутнього. І потужні громади означають більш потужну, сильнішу країну. Важливо доносити це, щоб відносини між суспільством, між громадянами і державою покращувалися, розширювалися і охоплювали нові конструктивні елементи", - сказав Файгель.

 

 

На презентації було представлено 13 проектів громадських організацій, реалізованих у 59 об'єднаних територіальних громадах з 14 областей. Проекти реалізовувалися за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і стосувалися різних аспектів життя ОТГ: залучення інвестицій в місцеві проекти, визначення в ОТГ першочергових проблем, питання комунікації між мешканцями та керівниками об'єднаних тергромад, залучення мешканців до вирішення нагальних потреб громади, підтримки громадських ініціатив на рівні громади, інформування про головні аспекти децентралізації на рівні мешканців та місцевої влади тощо.

 

Теги:

Лілія Попова створення спроможних громад

Джерело:

Укрінформ

Читайте також:

23 грудня 2024

«Агенції регіонального розвитку мають проявити лідерство у посиленні спроможності громад», - Олексій Рябикін

«Агенції регіонального розвитку мають проявити...

Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...