12 грудня 2024
Децентралізація

Плюс об'єднання громад на Буковині – можливість розпоряджатися грошима

Голови ОТГ кажуть, з нового року громади, крім проблем, отримали і низку привілеїв

Із об`єднанням на плечі громади звалилася, крім нових повноважень, ще й частина нових податків. Так, люди неоднозначно сприйняли об`єднання, бо боялися. Та нині, впевнений голова Глибоцької об`єднаної громади, все відбувається тільки на користь громаді.

- Це можна пояснити на одному прикладі, - зазначає голова ОТГ Григорій Ванзуряк. – Наприклад, бюджет об`єднаної громади у січні склав 32 мільйони гривень, зараз значно більше. З них 16 мільйонів – субвенція з державного бюджету на функції, які держава передала об`єднаній громаді. Решта – власні надходження із зібраних податків на цій території. З цих податків утримується сама селищна рада, житлово-комунальне господарство, частина освіти – дошкільна ланку. З цих податків ми можемо забезпечити додаткові витрати. Цього року профінансували 1 мільйон 200 тисяч гривень на капітальний ремонт дороги обласного значення. 10 років її не ремонтував облавтодор. Люди не розуміють, якого вона значення, але бачать, що вона у поганому стані. Аби вирішити цю проблему, ми виділили кошти на ремонт. Плануємо додатково здійснити ремонт ще однієї ділянки дороги на 300 метрів. Субвенція на розвиток громади найменша на Буковині, і ми її вирішили використати на створення сімейної медицини та дали по 100 тисяч кожному населеному пункту – там здійснили ремонти доріг. У той час, як бюджет, наприклад, Михайлівки, складає кількасот тисяч гривень, з яких більша частина йде на утримання самого апарату, а решта на дрібні потреби. Село на додаткові витрати коштів не має. І як йому розвиватися? А цього року лише на апарат вони отримали значно більше.

Щодо апарату у селах, то він залишився фактично таким, яким і був. Єдине, що змінилося – з`явився староста замість сільського голови. Він має дещо менше повноважень. Наприклад, не має права підпису та не затверджує бюджет. Однак він разом із депутатами входить до складу виконкому.

- Кількість депутатів від села залежить від кількості виборців. Однак інколи й одна людина може «просувати» певні ідеї, - переконаний голова Глибоцької ОТГ.

Власне, хай би там що, а Глибоцька об`єднана громада довела, що розвиватися можна за будь-яких умов. Головне - знати свої права та не боятися діяти.

Область:

Чернівецька область

Громади:

Глибоцька селищна об’єднана територіальна громада Глибоцька територіальна громада

Джерело:

«Погляд»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 грудня 2024

Полюси зростання: шлях до економічного відновлення та євроінтеграції України

Полюси зростання: шлях до економічного...

Для відновлення Україні потрібні дієві інструменти регіональної політики, впровадження яких має відбуватися вже...

12 грудня 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Кіровоградщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

10 грудня в Кропивницькому відбулася інформаційна сесія шведсько-української Програми Polaris «Підтримка...

12 грудня 2024

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та...

У межах проєкту проєкту «Активна молодь – сильна громада», який за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» втілює...

12 грудня 2024