У день відзначення 15-ї річниці підписання Угоди про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською областю та Опольським воєводством Республіки Польща відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Впровадження децентралізації – польський і український досвід». Участь у його роботі взяли представники обласної державної адміністрації, обласної ради, експерти Офісу реформ та члени польської делегації.
Під час зустрічі директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Дмитро Дзвінчук розповів присутнім про особливості децентралізації в Польщі та Україні. Він, як перший директор Офісу реформ, навів порівняльну характеристику перебігу реформи, а також виокремив приклади ідентичних кроків під час впровадження децентралізації на Прикарпатті. Як зазначалося, експерти Ради Європи визнали процес децентралізації Польщі найуспішнішою реформою, саме тому Івано-Франківськ орієнтується на досвід країни-сусіда.
Також під час зустрічі йшлося про трьохрівневу систему правління Польщі, яку планують запровадити і в Україні. Одним із основних проблемних питань, які вирішить цей крок, - дасть можливість наводити порядок у державі, починаючи з найнижчого рівня.
Задля детальнішого ознайомлення польської делегації з функціонуванням діючих об’єднаних територіальних громад до слова були запрошені голови ОТГ, які розповіли про переваги децентралізації, зокрема, про економічну сторону.
Зі свого боку, представники Польщі запевнили, що й надалі сприятимуть та всіляко підтримуватимуть Прикарпаття на шляху докорінних змін на краще.
Підбиваючи підсумки, експерти акцентували увагу на тому, що успішність реформи залежить від темпів її реалізації та комплексності.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...