Нещодавно минув рік з часу створення Пришибської об’єднаної територіальної громади, що на Полтавшині. За цей час в житті мешканців населених пунктів, які об’єдналися, відбулося чимало кардинальних змін. Про головні з них розповіла Пришибська сільська голова Валентина Городянко. Вона зазначає, коли об’єднувалися із селом Кобелячок та населеними пунктами, що входили до колишньої Кобелячківської сільської ради, не сподівалися, що одразу стане легко і впаде манна небесна, знали, треба засукати рукави та ставати до роботи. Тож результати такого підходу не забарилися, за рік що минув є чим пишатися.
До складу Пришибської територіальної громади входить 5 населених пунктів. Проте, незважаючи на невеликий розмір, громада має вагомі результати. На них вплинула і бюджетна децентралізація, і збільшення об’єднаного бюджету, і допомога підприємства-важковаговика ( гірничо-збагачувального комбінату), що знаходиться неподалік ОТГ.
Наразі в ОТГ добігають кінця роботи зі зведення магістрального водогону між трьома селами. Громаді він обійшовся в 11,5 млн грн. До слова, кошти на його зведення виділені з місцевого бюджету. Також облаштовують вуличний водогін в селах Роботівка і Пришиб.
– На фінальному етапі зведення водогону на вулиці Набережній в селі Пришиб, – розповідає Валентина Городянко. – Фінансується його будівництво за кошти інвестора (гірничо-збагачувальний комбінат) – це 4 мільйони гривень та ті, які виділила держава на розвиток інфраструктури – це 2,5 мільйони гривень.
За рік життя в об’єднаній громаді в селі Кобелячок вдалося вирішити одне з найболючіших питань – за кошти ПРООН проведено вуличне освітлення.
Встановили дві автобусні зупинки, одну Кобелячку, іншу – в Маликах.
– У селі Кобелячок тривалий час не вивозили тверді побутові відходи. Зараз вивозимо і тверді, і рідкі відходи, – продовжує розповідати Валентина Городянко. – Також тут провели реконструкцію братської могили, обгородили центральне кладовище. Увели посаду працівника з благоустрою, який наводить лад в селі та підпорядковується комунальному підприємству, яке ми створили в нашій громаді.
Потурбувалися в ОТГ і про наймолодших. У Кобелячку та Роботівці встановили дитячі майданчики. А в Пришибі нещодавно відкрили відреконструйований ДНЗ «Чебурашка».
– Провели реконструкцію системи опалення та вентиляції у загальноосвітній школі ( село Пришиб), придбали ще один шкільний автобус. Тепер їх у нас два, завершуємо для них будівництво гаражів, – говорить сільська голова. – До кінця року плануємо закупити лінгвістичний кабінет для проведення ЗНО з англійської мови. Увели надбавки вчителям, закупили підручники для школярів 4 класу. Також учні 1-4 клас харчуються безкоштовно.
На останній сесії сільської ради депутати виділили 19 тисяч гривень для укладення договору зі спеціалістами-освітянами з Києва. Вони нададуть методичну допомогу та проведуть комплексне навчання з учителями, дітьми й батьками Пришибської ЗОШ.
У Пришибській ОТГ по праву пишаються ще одним досягненням – реконструкцією житлових багатоквартирних будинків проведеною за кошти місцевого бюджету. Свого часу, після розпаду радгоспу, ці будинки, в селі Пришиб, передали на баланс сільської ради. Вони були у критичному стані, потребували термінового ремонту. Нині у відреставрованих утеплених будівлях із новою покрівлею та вікнами не впізнати старі пошарпані будинки.
– Два будинки здали в експлуатацію, третій – завершуємо. Лише з одним будинком нам допоміг інвестор, два інших робили власними силами. У будинках поміняли покрівлю на мансардну, утеплили, вставили нові вікна, двері, утеплили підвали, лічильники перенесли із фасаду всередину. А в службових квартирах, де мешкають медики й освітяни, зробили ще й внутрішній ремонт, – підсумувала Валентина Городянко.
На перших успіхах в Пришибській ОТГ не збираються зупинятися. Нині вже мають плани на майбутнє. Зокрема розмірковують над шкільним ремонтом в Кобелячку та хочуть якнайшвидше завершити роботи зі зведення водогонів.
Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України
Приєднані зображення:
Область:
Полтавська областьГромади:
Пришибська сільська об’єднана територіальна громадаДжерело:
ОКІА «Новини Полтавщини»
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...