Про підвищення ролі місцевого самоврядування в системі публічного управління говорили під час засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник.
- Регіональне відділення Асоціації міст України працює в абсолютно об’єктивному і необхідному форматі, - зауважив під час виступу Анатолій Дмитрович. - Вінниччина має обласну Асоціацію органів місцевого самоврядування - одну із трьох Асоціацій, які діють на рівні України. Але, на жаль, як Асоціація міст України, вона не працює. На сьогоднішній день навіть ті питання, які відносяться до статутних, вирішуються не на засіданнях та з’їздах, а кулуарно.
Також у своєму виступі Анатолій Олійник звернув увагу на питання стосовно сплати податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), оскільки існуюча система - централізована та заполітизована.
- Вона породжує тіньову схему оплати заробітної плати працюючим, - продовжив Анатолій Дмитрович. – На сьогодні це досить великі втрати державного бюджету, а в умовах децентралізації ми недоотримуємо серйозні кошти. Тому у законопроект про сплату ПДФО за фактичним знаходженням структурних підрозділів треба внести зміни стосовно сплати за місцем проживання працюючих.
В ході роботи розглядали питання проходження процесу об’єднання територіальних громад у Вінницькій області та необхідність удосконалення законодавства України з питань формування спроможних територіальних громад.
До обговорення долучилися голова Калинівської міської об’єднаної територіальної громади Анатолій Шамалюк, Тульчинський міський голова Валерій Весняний, Липовецький міський голова Микола Грушко та голова Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади Володимир Ящук.
Очільники міських рад області розповіли про свій досвід та проблеми, з якими довелося зіштовхнутися в процесі об’єднання громад та після його реалізації.
Також мова йшла про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку до загального фонду місцевого бюджету; оптимізацію кількості пільгових категорій громадян на державному рівні під час розробки проекту державного бюджету.
Регіональна платформа – це форма засідань керівників міст-членів регіонального відділення Асоціації міст України, керівництва області (ОДА та обласна Рада) з народними депутатами України від області для забезпечення підтримки прийняття законодавства, направленого на вирішення проблем місцевого самоврядування та окремих регіонів.
Регіональна платформа є майданчиком для налагодження контактів та взаємодії посадових осіб органів місцевого самоврядування регіонального та місцевого рівнів з народними депутатами України, з метою відстоювання позиції та законопроектів, напрацьованих асоціацією міст України, при розгляді у Верховній Раді України.
28 березня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: Парламент ухвалив закон, але…
Відтермінування розробки комплексних планів...
25 березня 2025 року Верховна Рада України повторно після правок від Президента ухвалила в цілому проєкт Закону №9549...
28 березня 2025
Уряд схвалив початок реалізації нової фази Програми екстреного відновлення
Уряд схвалив початок реалізації нової фази...
Кабінет Міністрів України схвалив підписання Грантової угоди, яка дозволить розпочати четверту фазу Програми...
28 березня 2025
Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та фінансові моделі (запис вебінару)
Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінару «Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та...
27 березня 2025
Взаємодія, що має силу: всеукраїнські асоціації формують спільну позицію
Взаємодія, що має силу: всеукраїнські асоціації...
27 березня 2025 року в Києві Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» підписала Меморандуми...