Потрібно робити нові кроки, що дозволять ініціювати нові процеси та пришвидшуватимуть реформу з децентралізації в Україні. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у четвер.
"Тепер треба йти далі. Треба робити нові кроки, щоби не просто утримувати те, що ми наприймали рік-півтора тому, а щоби ініціювати нові процеси, які будуть пришвидшувати саму цю реформу", - заявив Володимир Гройсман під час розгляду деяких питань реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Прем’єр-міністр нагадав, як відбувалося провадження реформи з децентралізації. Так, 1 квітня 2014 року було укладено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, що заклала початок реформи з децентралізації влади. Наприкінці 2014 року було підготовлено рішення про початок фінансової децентралізації, що відбулася протягом 2015-2016 рр. Також тоді було прийняте рішення про добровільне об'єднання територіальних громад.
"Завдання, яке я ставив перед цією реформою, було наступним: територіальна основа, щоби дати якісну освіту, охорону здоров'я, культуру, інфраструктуру. Друга позиція - це фінанси, які ми наклали на цю основу і дали можливість [громадам] розвиватися. Ми будемо далі базуватися на цій позиції. Третя позиція - повноваження. Базові повноваження передали більше року тому, у 2015 році", - зазначив він.
Володимир Гройсман звернув увагу, що сьогодні у населених пунктах будуються дороги, школи, дитячі садочки: "Це все стало можливим, тому що ми провели фінансову децентралізацію".
Теги:
Джерело:
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...