Студенянська об'єднана територіальна громада, до якої входять сім сіл Піщанського району, візьме участь у всеукраїнському проекті, за яким у Студеній створять добровольчу пожежну команду, повідомляє Vlasno.info.
Відповідне рішення місцеві депутати прийняли на останній сесії. На створення пожежної команди у Студеній держава виділяє 3,5 мільйони гривень. – Згоду на участь у проекті дали всі депутати, – повідомила начальник відділу Студенецької об'єднаної територіальної громади Вікторія Монастирська. – Вони проголосували, що не проти утримувати пожежну частину. За словами Вікторії Монастирської, кошти на створення добровольчої пожежної команди має виділити не лише держава, але й громада. Так, 10% зі свого бюджету має докласти Студенянська об'єднана територіальна громада.
Депутати вже затвердили проектно-кошторисну документацію, подали відповідний проект до Державної Служби Надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Вінницькій області. У Студеній розповідають, що за проектом новоствореній пожежній команді обіцяють виділити дві пожежні машини, спецодяг і дві тонни бензину. – Ми розуміємо, що це велика відповідальність, але це нові інвестиції, нові робочі місця, – зазначає Вікторія Монастирська.
За словами начальника відділу, добровільна пожежна команда розпочне свою роботу з нового року. А поки що у Студеній діє лише пожежна частина при СВК "Прогрес", яка має на озброєнні лише одну пожежну машину. Наразі чіткого алгоритму, як саме здійснюватиметься набір добровольців-пожежників та які вимоги до них висуватимуть, немає. Свій досвід вінничанам, які стали одними із перших, хто взяв участь у пілотному проекті зі створення добровольчих пожежних команд у об'єднаних територіальних громадах, передаватимуть поляки.
На думку начальника ДСНС у Вінницькій області Руслана Шевчука, до служби у добровольчих пожежних дружинах можуть залучатися особи з досвідом роботи у системі пожежної охорони. – Це можуть бути навіть пенсіонери цієї служби віком до 60 років, – вважає він. – Особи несхильні до вживання алкогольних напоїв, що проходили службу в армії. Такі добровольці можуть мати постійну роботу, але коли виникає необхідність залучатися до роботи у добровольчих пожежних командах. Також Руслан Шевчук зазначає, що скоріш за все, у функції добровільних дружин буде входити не лише пожежна охорона, але й рятувальні роботи.
За словами головного рятувальника Вінниччини, такі добровольці можуть мати місце постійної роботи, а при потребі – залучатися до пожежної охорони і рятувальних заходів.
Область:
Вінницька областьГромади:
Студенянська сільська об'єднана територіальна громада Студенянська територіальна громадаДжерело:
«Власно»
14 квітня 2025
Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?
Розробка місцевого плану управління відходами:...
Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...
14 квітня 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...
14 квітня 2025
Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»
Замість листів співчуття - справжня допомога:...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...
11 квітня 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...
11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...