Разом з коштами від фінансової децентралізації на місця має перейти відповідальність за їх ефективне використання, у тому числі на фінансування видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв шкіл та лікарень. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час представлення Верховній Раді України проекту Державного бюджету на 2017 рік у середу.
"У Державному бюджеті на наступний рік зберігається повноцінна децентралізація з одночасною реальною відповідальністю місцевих органів влади", – заявив Володимир Гройсман, відповідаючи на питання щодо доцільності передачі на місцеві бюджети видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів та оплату праці обслуговуючого персоналу.
Голова Уряду зазначив, що цього року відбудеться чергове суттєве зростання доходів місцевих бюджетів на рівні близько 25 млрд грн. Ці кошти треба спрямувати працювати зокрема на національну економіку та енергоефективність, зауважив він.
"Нам треба не тільки дати на місця фінанси, нам треба підвищити відповідальність. І ця відповідальність якраз полягає у тому, що власники, які володіють будинками шкіл, лікарень, мають зробити ці лікарні і школи енергоефективними. У них є на це абсолютно повні фінансові можливості ", – зауважив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр наголосив, що фінансування оплати комунальних послуг та енергоносіїв за рахунок субвенції не стимулює громади до енергоефективності.
"Якщо ми даємо у субвенції енергоносії, жодного стимулу енергоефективності немає. Дали мільйон – мільйон витратили, дали десять – десять витратили. А зараз кожен буде рахувати свою копієчку. І я переконаний у тому, що від цього Україна стана сильніше і сильнішим стане місцеве самоврядування", – підкреслив Володимир Гройсман.
Разом з тим, у проекті Бюджету передбачено 14,9 млрд грн дотації обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я у випадку виникнення такої необхідності, зазначив Володимир Гройсман.
"Жодних загроз, жодних зривів фінансування, жодних надмірних втрат місцевих бюджетів у цій системі не передбачено і не буде. Навпаки, це ресурси, це відповідальність, це ефективність місцевої влади, яка має бути підзвітна і підконтрольна місцевим громадам", – підкреслив Голова Уряду.
Теги:
Джерело:
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...