Що повинен знати депутат обласної ради, щоб реалізовувати запити громади, яка його обрала. Тонкощі бюджетування — не просто “голосувати за папірці” від розпорядників коштів, а розуміти усі можливості у формуванні бюджету.
Серія семінарів від DESPRO стартувала на Полтавщині за ініціативи голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. “Це відповідь на запит депутатів, який неодноразово лунав у сесійній залі “Потрібно розібратись”. А для цього потрібно багато знати у правовому і економічному плані, розумітись на “підводних каменях”, щоб не дати ввести себе в оману”, – переконаний голова обласної ради.
«Особисто мене цікавить тема бюджетування, додаткових можливостей. Це одна з причини, чому ми залучили до участі у навчанні депутатів експертів саме міжнародної організації DESPRO, яка спеціалізується на проектах підтримки органів місцевого самоврядування. Тут маса проблем: сьогодні є програми і проектів різного рівня, про які представники громади або просто не знають, або не розуміють, як можна використати ці можливості. Хоча саме вони допоможуть зняти левову часку тиску саме на місцеві бюджети», – переконаний Олександр Біленький.
Та економічна стратегія — не єдина тема, якій присвячена програма. Права і можливості депутата місцевих рад — здавалося б і не питання. Є закони, демократичні, прогресивні і європейські. «Та чи вміють ними користуватись?”, – поставив присутнім запитання провідний експерт Олександр Солонтай. – А хто знає, що можливості і права депутатів обласної ради на їхній території ширші, ніж навіть у народного депутата і в плані отримання інформації, і в плані реалізації ініціатив? І за порушення цих прав, звертаю увагу, – не адміністративна, а кримінальна відповідальність».
Повчитись було чому. Особливо жвавим було обговорення практичних проблем, які виникають у депутатів під час їх роботи. Ініціатор проведення семінарів, голова обласної ради Олександр Біленький пообіцяв — навчання продовжиться. Була б лише зацікавленість депутатів.
«Цікава тема — парцитипаторне бюджетування. Участь громад у розподілі коштів — це нормальна європейська практика, яку потрібно адаптувати до потреб Полтавщини. От розробці механізмів ми і присвятимо наступні семінари», – сказав Олександр Біленький.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Полтавська областьДжерело:
ОКІА «Новини Полтавщини»
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 грудня 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 грудня 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...