«Ради Менщини» у Парафіївці вивчали досвід об’єднання

Місцева асоціація органів місцевого самоврядування Менського району «Ради Менщини» ініціювала та організувала поїздку голів територіальних громад до Парафіївської об’єднаної територіальної громади. Метою візиту було переконатися та побачити на власні очі, як живеться після об’єднання селянам.

Гостинно приймала гостей голова Парафіївської об’єднаної територіальної громади Валентина Карпенко. Вона без прикрас, відверто розповіла про шлях, яким громада йшла до об’єднання, про наріжні камені реформування і, нарешті, перші позитивні результати та зрушення, відчутні для людей. Найскладніше було на початку, коли ні з ким було порадитися та звернутися за підказкою, інколи діяли, як підкаже інтуїція, і вже потім з’являлися закони, чи нормативні акти.

Голова детально ознайомила візитерів з бюджетом громади та кадровим забезпеченням, інфраструктурою та особливостями самоврядування.

Валентина Федорівна з гордістю розказала про об’єкти, реконструкція яких здійснюється за рахунок 6млн. гривень, виділених Міністерством регіонального розвитку України – сільські школи, дитячі садки, будинки культури отримають довгоочікувані ремонти.

Цікавим та новим для голів територіальних громад було вивчення досвіду роботи старост в населених пунктах. Багато запитань звучало до них. Староста села Южне детально розповів про свої повноваження, коло обов’язків в порівнянні з обов’язками сільського голови. Із позитивних зрушень відмітив, що якщо попередні роки своїх коштів вистачало на півроку заробітної плати працівників сільської ради, то об’єднавшись, розпочались капітальні ремонти і реконструкції закладів соціальної сфери, проякі раніше годі було мріяти. А ще староста має власні повноваження та печатку, що надають можливість надавати адміністративні послуги людям на місцях, не виїжджаючи в Ічню чи Парафіївку.

Користуючись нагодою, голови територіальних громад оглянули перлину Ічнянщини – національний історико-культурний заповідник Качанівка.

Їдучи довгою дорогою додому очільники громад розмірковували та дискутували про почуте та побачене. «Треба об’єднуватися – гірше від цього нікому не буде» – озвучив Роман Бутенко, «Недарма Ушня вже давно дала згоду на об’єднання» – стверджувала Тетяна Єрмоленко, і аргументовано переконувала зробити відповідний крок сусіда – голову Лісківської сільської ради. Голови вирішили найближчим часом створити робочу групу та почати прораховувати та детально вивчати кроки об’єднання громад.

 

Область:

Чернігівська область

Громади:

Парафіївська селищна об’єднана територіальна громада Парафіївська територіальна громада

Джерело:

«Наше слово»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024