У Запоріжжі відбувся семінар «Реформа з децентралізації влади в Україні. Можливості та виклики для територіальних громад»
Запорізькою областю продовжує крокувати децентралізаційний марафон. Так, з метою проведення інформаційних заходів щодо роз’яснення реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади регіональними консультантами Запорізького офісу реформ (проект ПУЛЬС) у співпраці з представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні забезпечено організаційну підтримку у проведенні дводенного семінару «Реформа з децентралізації влади в Україні. Можливості та виклики для територіальних громад».
Учасниками стали представники органів місцевого самоврядування з 20 районів області, посадові особи від міст обласного значення, а також сільські голови, які наразі ініціюють процеси об’єднання нових територіальних громад з Приморського, Токмацького, Кам'янсько-Дніпровського, Гуляйпільського районів.
З цікавими доповідями та фаховими роз’ясненнями для аудиторії виступили експерти з питань місцевого самоврядування та децентралізаційної реформи Всеукраїнської мережі фахівців-практиків регіонального розвитку РЕГІОНЕТ – Олександр Іваніна та Юлія Малько.
В рамках програми семінару учасники ознайомились з загальним профілем реформи, дискутували щодо змін у законодавстві процесів децентралізаційної реформи. Спілкувались щодо визначення та характеристик методики формування об’єднаних громад, провели практичні завдання по визначенню дійсної спроможності громад у відповідності до перспективного плану.
Окремий блок семінару був присвячений питанням співробітництва територіальних громад в рамках діючого законодавства, державному стимулюванню реформи, розповіли про шляхи фінансування проектів громад: державні фонди, міжнародні донорські організації, об’єднання бюджетів громад тощо.
Другий день виявився не менш насиченим, експерти зробили акценти на проектному підході в управлінні розвитком громади та надали практичні поради щодо формування проектів розвитку територіальних громад. Учасники в рамках практичного завдання підготували проектні заявки на фінансування проектів громад за формою, що подається до Державного фонду регіонального розвитку.
Поділитися новиною:
16 квітня 2025
Що передбачає ухвалений за основу проєкт Закону «Про професійну освіту»
Що передбачає ухвалений за основу проєкт Закону...
В Міністерстві освіти і науки України розповіли, що передбачає ухвалений сьогодні за основу проєкт Закону «Про...
16 квітня 2025
До проєкту "Пліч-о-пліч" доєднались вже 450 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту "Пліч-о-пліч" доєднались вже 450...
16 квітня в Києві проходить Міжнародний форум згуртованості. У центрі уваги - питання всебічної співпраці між...
16 квітня 2025
Пліч-о-Пліч для підтримки і взаємодії громад: основні тези панельної дискусії
Пліч-о-Пліч для підтримки і взаємодії громад:...
16 квітня в рамках “Міжнародного форуму згуртованості – творимо майбутнє” одна із панелей була присвячена проєкту...
16 квітня 2025
Четвертий з трьох: Парламент ухвалив за основу законопроєкт «Про професійну освіту»
Четвертий з трьох: Парламент ухвалив за основу...
16 квітня Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт Закону №13107-д «Про професійну освіту», який встановлює...