«Децентралізація – ключова реформа для створення спроможних територіальних громад та регіонального розвитку України. Фінансова децентралізація, проведена змінами до Бюджетного та Податкового кодексів в грудні 2014, вже дозволяє фінансувати у повному обсязі усі видатки сіл, селищ і малих міст для виконання своїх повноважень та показує ефективні громади», - сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час виступу на 17-му Саміті Україна – ЄС, який відбувся 27 квітня в Києві.
«Децентралізація – це той важливий крок, який відкриватиме шлях до дерегуляції бізнесу, створює сприятливий інвестиційний клімат в країні і забезпечує більшу вмотивованість територіальних громад», - наголосив він. За словами Геннадія Зубка, розширення повноважень та фінансових можливостей місцевих громад також стимулюватиме їх до проведення енергоефективних заходів та впровадження ощадливих технологій у використанні енергоресурсів.
Віце-прем'єр-міністр України нагадав про прийняті закони «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
«Ці рішення покликані встановити нові законодавчі принципи регіонального розвитку. Вони створять необхідні умови для децентралізації влади із забезпеченням європейських принципів адміністративної та фінансової незалежності місцевих органів самоврядування», - зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, ці закони, розроблені с залученням експертів, неурядових організацій, міжнародних партнерів, зокрема Ради Європи та Європейського Союзу, «дозволили зараз активно почати процес об’єднання територіальних громад на засадах добровільності та економічної ефективності».
Віце-прем'єр-міністр України висловив впевненість, що «складання перспективних планів територій спроможних громад в регіонах України забезпечить прозорість та ефективність процесів децентралізації згідно з національним планом реформування та європейськими стандартами». «Сьогодні ми вже маємо перспективні плани об'єднання територій громад Київської, Черкаської, Одеської та Кіровоградської областей», - повідомив він.
Крім того, в рамках реформи державного управління, що базується на принципах орієнтації на результат та персональної відповідальності, прийнято в першому читанні нові законопроекти «Про Державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», які дозволять отримати нову якість управління та підготувати кадри для роботи в реформованих територіальних громадах.
«Це стало позитивною рушійною силою подальшого регіонального розвитку громад з метою зміцнення їхніх бюджетних, економічних та культурних зв’язків», - підкреслив Геннадій Зубко.
18 квітня 2025
Муроване та Верхівцеве: про довіру, партнерство і силу взаємопідтримки в подкасті «Згуртовані»
Муроване та Верхівцеве: про довіру, партнерство...
На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». Це серія щирих розмов...
18 квітня 2025
Міжнародні партнери допоможуть громадам Півдня та Сходу України створити багатофункціональні укриття
Міжнародні партнери допоможуть громадам Півдня...
Конструкції взаємодії: Укриття+ — це ініціатива, спрямована на трансформацію просторів у громадах Сходу та Півдня...
18 квітня 2025
29 квітня - публічне обговорення «Планування в...
29 квітня за ініціативи канадського проєкту «Відновлення для всіх» (RFA) та за підтримки Міжнародного фонду...
17 квітня 2025
Реформа управління публічними інвестиціями - тези з Міжнародного форуму згуртованості
Реформа управління публічними інвестиціями -...
В ході Міжнародного форуму згуртованості відбулася панельна дискусія “Реформи заради кращого майбутнього”. У фокусі...