12 травня ц.р. робоча група з питань організації державної влади та децентралізації, що створена у складі Конституційної комісії, має розглянути текст відповідного законопроекту про внесення змін до Основного закону.
На цьому наголосив Голова Верховної Ради України, Голова Конституційної комісії Володимир Гройсман, підводячи підсумки засідання робочої групи з питань організації державної влади та децентралізації, що створена у складі Конституційної комісії.
В.Гройсман доручив Інституту державного будівництва і місцевого самоврядування ближчим часом опрацювати і узагальнити у порівняльній таблиці надані членам робочої групи матеріали з урахуванням пропозицій членів робочої групи.
Головному юридичному управлінню Апарату Верховної Ради доручено розробити відповідний календарний план роботи з тим, аби 12 травня ц.р. робоча група зібралася для обговорення тексту законопроекту. Після цього робоча група має представити на розгляд Конституційної комісії, наступне засідання якої заплановано на 13 травня ц.р., проект внесення змін до Конституції.
«Я би хотів, щоб у кінці процесу був результат. Вважаю індикатором нашої роботи голосування двічі у Парламенті законопроекту про внесення змін до Конституції у частині децентралізації. Це має відбутися не пізніше 15 липня, бажано на два тижні раніше», - зазначив В.Гройсман.
Під час засідання члени робочої групи зауважували на необхідності визначитися, які саме з конституційних норм і у якому форматі потребують корекції.
Було обговорено концепції реформи з децентралізації влади, моделі місцевого самоврядування. Йшлося про важливість зваженого підходу до цієї реформи та урахування базових принципів Європейської хартії місцевого самоврядування.
Члени робочої групи наголошували на важливості пошуку «золотої середини» у розподілі повноважень центральної та місцевої влади та уникнення конфліктів у трикутнику «Президент-Парламент-Уряд». У цьому контексті Голова Конституційної комісії заявив про важливість «консолідації усіх сил на об’єднання» і знаходження формули владних «балансу і противаг», аби уникати зловживань владою.
Також лунала думка про доцільність запозичення польського досвіду у частині регіонального самоврядування.
Приєднані зображення:
Теги:
Володимир Гройсман Конституція
Джерело:
Прес-служба Верховної Ради України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...