Експерти Реанімаційного Пакету Реформ звернулися до профільного комітету Верховної Ради про невідкладний розгляд законопроектів щодо добровільного приєднання територіальних громад.
Децентралізація – одна з ключових та найуспішніших реформ. Торік темпи добровільного об’єднання громад були найвищими в Європі. Впродовж 2015-го об’єдналося 159 громад. Проте, темпи реформи знизилися у зв’язку з існуванням критичних законодавчих бар’єрів, які блокують подальший процес. Це призвело до вкрай низьких показників добровільного об’єднання в цьому році.
Перезапустити та активізувати перебіг реформи могло би прийняття проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» №4772 від 3.06.2016.
Саме тому експерти громадської платформи Реанімаційний Пакет Реформ закликають комітет державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування невідкладно розглянути цей документ на своєму засіданні.
Адже законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам приєднуватися до вже створеної об’єднаної територіальної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних об’єднаних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.
Законопроект також забезпечить виконання рішення Комітету від 30 березня 2016 року, відповідно до якого статус міста обласного значення надаватиметься тільки тим містам, які проводять процес добровільного об’єднання територіальних громад та за умови дотримання певних критеріїв. Такими критеріями є передбачені Законопроектом №4772 умови створення спроможних територіальних громад.
Ухвалення законопроекту очікують органи місцевого самоврядування, які бажають проводити добровільне об’єднання територіальних громад у рамках затверджених Перспективних планів, а також жителі сіл, селищ та міст, які висловили свою підтримку процесу об’єднання.
Свою підтримку щодо ухвалення Законопроекту висловили Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України, представники різних фракцій Верховної Ради України (законопроект підписали 23 народні депутати), експерти та представники неурядових організацій.
Без розгляду у комітеті та ухвалення Верховною Радою даного законопроекту неможливо продовжувати реформу місцевого самоврядування та децентралізації влади.
Зважаючи на викладене, Реанімаційний Пакет Реформ:
Нагадаємо, раніше Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко зазначав, що люди вимагають подальшого об’єднання громад.
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...
Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...
20 листопада 2024
Концепція реформування місцевого самоврядування...
Навесні 2025 року буде оприлюднена нова редакція Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної...
20 листопада 2024
Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль Смідинської громади
Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль...
Смідинська громада Волинської області за підтримки Програми U-LEAD розпочала фінансову автономізацію закладів освіти,...
20 листопада 2024
Консультації з цифрової безпеки - як і де отримати безкоштовно
Консультації з цифрової безпеки - як і де...
У сучасних умовах війни кібербезпека стала життєво необхідною. Громадські організації, медіа та волонтери, які...