Про це йшлося сьогодні під час семінару на тему «Основні аспекти впровадження реформи децентралізації області» під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Валерія Крецула.
Учасниками заходу також були експерти Офісу реформ в Івано-Франківській області, представники регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області, керівний склад районних робочих груп РДА та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення зі сприяння проведенню децентралізації влади.
Відкриваючи семінар, Валерій Крецул зазначив, що реалізовуючи реформу децентралізації влади, першочерговим завданням органів виконавчої влади було максимальне врахування думки жителів області. Окрім того, в основі об’єднання був принцип фінансової спроможності майбутніх громад. Зважаючи на це, на Прикарпатті у 2015 році було створено три громади.
У рамках заходу присутніх було проінформовано про нормативно-правове забезпечення процесу добровільного об’єднання територіальних громад, успіхи бюджетної децентралізації, порядок організації роботи об’єднаної територіальної громади, зокрема, на прикладі вже існуючої Печеніжинської ОТГ, основні напрямки використання коштів інфраструктурної субвенції.
Власним досвідом успішного функціонування новоутвореної громади поділився селищний голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.
За його словами, від часу створення громади, яка об’єднала 9 населених пунктів та майже 19 тис. жителів, доходи бюджету зросли в кілька разів і наразі становлять 48 млн грн. Окрім того, на розвиток об’єктів інфраструктури цього року було спрямовано більше 9 млн гривень. Загалом на три об’єднані громади області виділено майже 22 млн грн. Як зазначила начальник відділу розробки та супроводу регіональних програм управління регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА Лариса Зикова, кошти інфраструктурної субвенції можна освоювати опісля написання відповідних проектів. Окрім того, об’єднаним громадам необхідно розробити соціально-економічний план розвитку.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...