Завдання з децентралізації-2016 чітко визначені у проекті Плану Уряду, - Геннадій Зубко

Реформа децентралізації – одна з головних у проекті Плану пріоритетних кроків Уряду на 2016 рік. В документі ми зафіксували конкретні кроки, які маємо здійснити протягом року у напрямі децентралізації. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Важливий блок питань плану – сприяння та максимальна допомога  добровільному об’єднанню територіальних громад та розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.  Також ми чітко визначили, що вже в першому півріччі маємо передати повноваження органам місцевого самоврядування щодо розпорядження землями за межами населених пунктів. А також -  оптимізувати кількість розпорядників землею та  запровадити механізмів контролю за використанням земель», - відзначив Геннадій Зубко.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр відзначив, що протягом року мають бути відкориговані та затверджені перспективні плани формування спроможних громад областей, вирішене питання щодо об’єднань в межах декількох районів, а також питання щодо виборів та діяльності старост.

«В наших планах - до кінця року забезпечити передачу на місця повноважень з надання адміністративних послуг ЦНАПами. Йдеться про видачу паспорта громадянина України, посвідчення водія, держреєстрації транспортних засобів, а також за пропозицією Міністра соцполітики запровадження надання послуг соціального захисту. Крім того, маємо удосконалити й відпрацювати на місцях механізм публічного контролю за розпорядженням бюджетними коштами, комунальним майном, земельними ресурсами», - зауважив Геннадій Зубко.

Також Віце-прем’єр-міністр повідомив, що в рамках розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади за принципом субсидіарності необхідно визначити чіткі нормативи надання послуг  у сфері освіти, охорони здоров’я, а також соціального захисту, охорони громадського правопорядку, створення протипожежної безпеки через власні підрозділи. «Це необхідно зробити для того, щоб забезпечити населення громад доступними та якісними послугами.  Зокрема, перед нами стоїть завдання удосконалити формулу розрахунків державних субвенцій у сфері освіти та охорони здоров’я.  Маємо сформувати карти опорних шкіл та можливих госпітальних округів на основі затверджених перспективних планів та затвердити конкретний перелік обов’язкових безоплатних  послуг в галузі охорони здоров’я на первинному рівні», - наголосив Геннадій Зубко.

Читайте також:

22 листопада 2024

Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн

Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...

22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...

22 листопада 2024

Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану

Окремі питання обмеження доступу до публічної...

Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...

22 листопада 2024

Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів

Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...

Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...

22 листопада 2024

Розмежування повноважень органів місцевого самоврядування є кроком до сильнішого багаторівневого врядування в Україні

Розмежування повноважень органів місцевого...

18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...