Жителям Михайлівського району допомагають створити спроможні громади

Фахівці з питань децентралізації продовжують надавати практичну допомогу громадам, виїжджаючи на місця. Така група на чолі із заступником голови – керівником апарату облдержадміністрації Зінаїдою Бойко побувала  в Михайлівському районі, де провела нараду за участю керівництва райдержадміністрації,  сільських та селищних голів району.

Учасники обговорили проблемні питання ходу об’єднання громад Михайлівського району, які потребують першочергового вирішення.

Так, згідно із затвердженим перспективним планом, у районі пропонується утворити три спроможні громади: Михайлівська селищна рада у складі Михайлівської селищної,  Бурчацької сільської рад;  Пришибська селищна рада у складі Пришибської селищної та Любимівської, Високівської, Роздольської сільських рад; Плодородненська сільська рада у складі Плодородненської, Старобогданівської, Мар’янівської сільських рад.

Попередній перспективний план передбачав також Тимошівську сільську громаду, але він не був затверджений Кабінетом Міністрів України. Тож остаточна модель об’єднання громад визначена. Наразі, враховуючи вивчений досвід створених об’єднаних громад у Веселівському та Куйбишевському районах, здійснено економічний розрахунок щодо спроможності об’єднаних територіальних громад, розглядаються різні варіанти об’єднань (один район – одна громада, дві або три громади).

Перший заступник голови Михайлівської райдержадміністрації Лариса Калужська повідомила, що 13 травня відбудеться засідання районної групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад району, на якому буде ухвалена остаточна модель об’єднання громад у Михайлівському районі.

Сільські та селищні голови порушили найбільш актуальні проблеми, від розв’язання яких залежить успішність реформи, зокрема необхідність передачі повноважень об’єднаним територіальним громадам з управління землями за межами населених пунктів.

Підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко наголосила, що визначаючи моделі об’єднання, треба керуватися  основною метою реформи – створення спроможних громад та наближення всіх послуг до населення.

Область:

Запорізька область

Джерело:

Сайт Запорізької ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...