Процеси децентралізації на Охтирщині значно пожвавилися

Відповідно до перспективного плану в Охтирському районі повинно бути створено п’ять об’єднаних територіальних громад: Охтирська, Грунська, Чернеччинська, Чупахівська та Комишанська. Саме з цими громадами керівництво району має на меті  провести розширені обговорення, щоб розвіяти міфи та скептичний настрій деяких представників громад.

Чи буде збережена мереж шкіл, ФАПів, клубів, дитячих садків - питання, які найбільше турбують сільських жителів. Роз’яснення з цього приводу та низки інших якраз і будуть надаватися під час робочих зустрічей.

Зокрема, активістам майбутньої Чупахівської громади керівники району розповіли, що питання функціонування навчальних, медичних та інших закладів на території, де мешкає громада, належить виключно до компетенції самої громади, люди самостійно будуть вирішувати чи потрібні їм ці установи чи ні. І  жоден службовець з району чи області не зможе вказувати що робити – це не його повноваження.

«З процесом об’єднання громад не варто затягувати. Адже чим швидше територіальна громада буде створена, тим швидше зможе залучати кошти субвенції на її розвиток та інші ресурси», - зазначила тимчасово виконуючий обов’язки голови Охтирської райдержадміністрації Наталія Окрайченко. Вона розповіла про досвід Березівської громади.

У цьому році на Березівську громаду піде фінансування з бюджетів усіх рівнів до 30 мільйонів гривень. Кошти під конкретні проекти надаватимуться з Державного фонду регіонального розвитку – близько 7 мільйонів гривень. Буде окрема субвенція на розвиток об’єднаної громади – 9,6 мільйона гривень. Безкоштовно громада отримає шкільний автобус.

За умови об’єднання громад і для мешканців Охтирського району відкриється більше перспектив, розширяться ширші можливості вирішення питань місцевого значення, в тому числі із залученням коштів міжнародних донорів.

Звісно, що на таку інформацію потребує кожен сільський житель, а найкраще її надати під час зустрічей «віч-на-віч», тому під час заходу напрацювали подальші кроки щодо проведення інформаційної кампанії та вирішили за участю керівників району провести громадські слухання в кожній сільській раді району.

Область:

Сумська область

Джерело:

Сайт Охтирської РДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...