Завдяки об’єднанню і фінансовій децентралізації Глобинська об’єднана громада перевиконала бюджет за перший квартал на 124%

Глобинська громада свого часу об’єднала 5 сільських та одну міську раду. Про наповнення бюджету та розподіл коштів між населеними пунктами розповів Глобинський міський голова Станіслав Джусь.

— Прогнозний показник бюджету міської ради на 2016 рік 53,276 млн і це без державної субвенції на освіту й медицину. Але вже сьогодні можемо сказати, що ця цифра буде більшою, бо бюджет за перший квартал перевиконали на 124%, — говорить Станіслав Джусь. — Якщо порівняти з минулим роком, то загальний бюджет всіх сільських рад, що об’єдналися і міста Глобине, був лише 21,682 млн.

Також міський голова розповів про першочергові плани громади та гроші, які виділені з місцевого й державного бюджету на їхню реалізацію.

— На початку року на кожну об’єднану громаду, враховуючи площу території та чисельність населення, було виділено по 200–300 тис. з місцевого бюджету. Додатково спрямували 300 тис. на ремонт доріг. Приміром, через село Бабичівку проходить магістральний шлях на місто Кременчук, — говорить Станіслав Васильович. — Враховуючи ці критерії, а також першочерговість проблем, які необхідно вирішити, ми також розподілили 7 мільйонів гривень державної субвенції, які виділили для нашої об’єднаної громади. Якщо узагальнити, то на кожну громаду припало близько мільйона гривень.

Остаточно розподілять гроші на сесії Глобинської міської ради.

Заплановано, що в Глобиному на ці кошти проведуть реконструкцію будівлі для розміщення Центру надання адміністративних послуг, який обладнають необхідною оргтехнікою та засобами зв’язку. Також планується придбати новий сміттєвоз для комунального підприємства та провести реконструкцію каналізаційного напірного колектора і каналізаційної насосної станції на комунальній каналізаційній системі «Цукрозавод».

У селі Бабичівці відремонтують школу, аби розмістити в ній ще й дошкільний заклад. В Устимівці капітально відремонтують дорожнє покриття на трьох вулицях. Реконструкцію дошкільного навчального закладу та капітальний ремонт двох вулиць й одного провулку заплановано провести в селі Жуки. У Пирогах обладнають центр дозвілля на базі старого приміщення школи та капітально відремонтують дорожнє покриття однієї з вулиць. Також планується провести капремонт вулиць і в селі Опришки. В селі Бориси реконструюють будинок культури та капітально відремонтують дорогу на деяких вулицях.

Область:

Полтавська область

Джерело:

«Новини Полтавщини»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...