Нікополь: як громада під артобстрілами налагоджує міжнародні зв’язки

Нікополь всього за 7 км від окупованої Запорізької АЕС, а від лінії фронту - 4,5 км, на березі спустошеного Каховського водосховища. Третій рік у громаді нещадні артилерійські обстріли. Зруйновано та пошкоджено більш як половина всіх житлових будинків міста. Молодь виїжджає. У відділі міжнародної співпраці — одна людина. Проте, вся команда громади працює над пошуком партнерів у світі, підписують угоди з містами-побратимами, сформували портфоліо пріоритетних проєктів, налагоджують комунікації з партнерами для їх запуску.

  • Кейс «Академії проєктного менеджменту і міжнародної співпраці» від Cities4Cities| United4Ukraine.
  • Ментор Максим Терлецький, директор КУ Інститут міста Львівської міської ради

 

Зустріч команди Нікополя з ментором у Дніпрі

 

Які основні виклики у громаді сьогодні

 

В таких умовах, звісно, ключове для громади – функціонування критичної інфраструктури, зокрема, електропостачання, водопостачання, газопостачання, а також очищення води та забезпечення альтернативних джерел енергії.

Крім цього, через обстріли молоді люди з громади виїжджають. Довгостроковою проблемою є трансформація енергетичної системи громади. Також, громада не має містобудівної документації та визначених меж міста.

 

Як виглядає відділ міжнародної співпраці

 

У міжнародному відділі зараз працює 2 фахівці, які займається комунікацією із міжнародними партнерами. Різні підрозділи міської ради також працюють над залученням фінансових ресурсів та готують проектні пропозиції донорам. Також громада співпрацює з громадськими організаціями.

Міська рада Нікополя має налагоджену співпрацю із містами Вікторія Гайстейц (Іспанія) та громадськими організаціями Іспанії, які допомагають гуманітарною допомогою. Також працює із міжнародними організаціями, які є в Україні.

 

Практичні поради від ментора, які громада буде використовувати

 

  • Запровадити інститут Амбасадорів Нікополя для розширення міжнародних партнерств та можливості реалізації проєктів
  • Забезпечити інтегрований підхід. Це передбачає єдину узгоджену стратегію розвитку, також ефективніше співпрацюватимуть структурні підрозділи. Нікопольська міська рада внесла зміни у Стратегію розвитку Нікопольської громади для посилення взаємодії з іншими стратегічними документами громади та включила комплексні стратегічних проєкти портфелю.
  • Розробити портфель комплексних стратегічних проєктів, які передбачатимуть залучення різних зацікавлених сторін, забезпечать синхронізацію цілей громади із регіональними, європейськими та глобальними цілями розвитку та сприятимуть залученню грантового фінансування.

 

Які партнерства налагодили під час «Академії проєктного менеджменту»

 

  • Розпочали комунікацію із GIZ та HafenCity University для співпраці над реалізацією проєктів із портфелю.
  • Налагоджено комунікацію із Міністерством торгівлі Чеської Республіки.
  • Представили портфель проєктів на міжнародному форумі Barcelona Smart City Expo.

 

Перша заступниця міського голови Нікополя Тетяна Обиденна у складі делегації України у Чеському павільйоні в рамках Barcelona Smart City Expo 5-7.11.2024

 

  • Побратимство із містом Гальмштадт (Швеція).

 

Підписання угоди про побратимство між Нікополем та містом Гальмштадт (Швеція) 31.10.2024

 

Визначили портфоліо ключових проєктів та запустили важливі кроки

 

  • Проєкт “Розробка просторової візії Нікопольської громади”. Запустили комунікацію із Rozkvit, Drees & Sommer, IPR Praha та Greenpeace для розробки просторової візії Нікополя.
  • Проєкт “Створення та впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату”. Включили громаду у проєкт OwnYourSECAP в рамках програми LIFE Європейської комісії та залучили спеціалістів для допомоги із розробкою та реалізацією ПДСЕРК.
  • Проєкт “Чиста вода для Нікополя”. Підготували заявку на фінансування проєкту зі створення очисних споруд, розпочали комунікацію із містом Вікторія Гастейц про співпрацю та залученість в управління комунальним підприємством громади у сфері водопостачання та водовідведення. Організовуємо обмін практиками щодо залучення фінансування від міжнародних партнерів із підприємством водопостачання та водовідведення міста Чернігів.
  • Проєкт “Стійкі енергетичні квартали Нікополя”. Розпочали комунікацію з організаціями з Норвегії, щодо підготовки проєкту та залучення фінансування на проєкти, які сприятимуть розвитку енергетичних кварталів Нікополя.
  • Проєкт “Безпечні освітні простори для всіх”. Налагоджено співпрацю із DVV International та UNESCO Learning Cities Institute для підготовки проєктів з розвитку освітніх можливостей у Нікополі. Планується участь у конференції міст, що навчаються UNESCO у Саудівській Аравії у грудні.
  • Проєкт “Укриття в громадських просторах Нікополя”. Забезпечили співпрацю між Нікопольською громадою та HafenCity University щодо оцінки вразливості територій громади до обстрілів та підготовки пропозицій щодо розміщення укриттів. Налагодили комунікацію із місцевими виробниками залізобетонних конструкцій для спільної роботи над розвитком пересувних укриттів.
  • Проєкт “Інститут амбасадорів Нікополя”. Комунікація із представниками Нікопольської громади в Іспанії та визначення амбасадора громади в Іспанії.

 

Підсумок:

  • Українським містам важливо мережуватися не тільки з містами світу, а перш за все з українськими, аби переймати досвід та контакти. У цьому кейсі досвід та контакти Львова спрацювали максимально.
  • Якщо ваша громада не потрапила у число 15 громад, які у рамках “Академії проєктного менеджменту” від Cities4Cities, ви завжди можете пройти навчальні курси для громад: Проєктний менеджмент у громаді, Міжнародна співпраця, Європейська інтеграція на ресурсі Cities4Cities Academy.

«Академію проєктного менеджменту та міжнародної співпраці» організовує ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

У рамках проєкту «Академія проєктного менеджменту та міжнародної співпраці» 15 українських громад, переважно із прифронтових на постраждалих регіонів, отримали підтримку від досвідчених менторів-практиків у налагодженні партнерств та роботи з міжнародними проєктами.

 

Сities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities4Cities було засновано німецьким містом Зіндельфінген під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів за підтримки Шведської агенції з міжнародної співпраці та розвитку (Sida). З 2024 року Сities4Cities | United4Ukraine є частиною флагманської програми Швеції для України по співпраці у сфері реформ Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».

08.01.2025 - 15:31 | Переглядів: 140
Нікополь: як громада під артобстрілами налагоджує міжнародні зв’язки

Теги:

партнерство міжнародна підтримка

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Нікопольська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

08 січня 2025

На своєму місці. Випуск 2. Як Чугуївська громада знаходить грантові можливості для розвитку

На своєму місці. Випуск 2. Як Чугуївська...

В цьому випуску «На своєму місці» - про прифронтове місто Чугуїв на Харківщині, яке попри постійні обстріли та...

08 січня 2025

Використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами – ще один законопроєкт ухвалений за основу

Використання гуманітарної допомоги комунальними...

8 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону №12250 про внесення зміни до статті...

08 січня 2025

Проєктному менеджеру: як не загубитися в бюджетному процесі на місцевому рівні

Проєктному менеджеру: як не загубитися в...

Дедалі більшого значення для органів місцевого самоврядування набуває діяльність проєктного менеджера, а органи...

08 січня 2025

10 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Плануємо міжнародні події 2025

10 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Плануємо...

Cities4Cites відкриває сезон традиційних зустрічей «П’ятниця із Cities4Cities» з обговорення календаря подій. 2025...