«Муніципальна няня» — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини.
Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років.
7 червня 2024 року КМУ ухвалив зміни, якими збільшено вік дітей до 6-ти років та розширено надання послуги для таких категорій:
Як працює програма
Батьки (офіційні опікуни) мають самі знайти муніципальну няню, оформити з нею договір та віднести документи у найближче управління з питань соціального захисту населення (УСЗН).
Тобто, оплачують роботу няні спершу батьки. А держава вже компенсує їм частину грошей на основі акту виконаних робіт, де зазначений графік та сума витрачених грошей. Цей документ має надавати батькам муніципальна няня наприкінці місяця, його передають фахівцю УСЗН
Хто може скористатися програмою
На період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» можуть отримати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини:
У 2024 році до переліку категорій, які можуть скористатися програмою, додались батьки:
Важливо! Щоб отримати компенсацію батькам ВПО чи там, де не працюють дошкільні навчальні заклади, вони мають відповідати наступним вимогам:
- бути працевлаштованими
- займатися підприємницькою діяльністю (ФОП)
- проходити перепідготовку
- перебувати на обліку як безробітні (до 6 місяців)
Право на відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» втрачається у випадку відновлення функціонування садочків на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проживає заявник.
Хто може стати «муніципальною нянею?
Важливо! Муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення (матір чи батько, бабуся чи дідусь дитини, брати чи сестри).
Для отримання компенсації необхідно подати такі документи:
Важливо! Для нових категорій отримувачів (ВПО та батьки тих громад, де не працюють садочки) потрібні необхідно додати наступні документи:
Якщо заявник не подав повен пакет документів, він має 5 днів, щоб доповнити його.
Розгляд документів відбувається протягом 10 днів. Підрозділи соцзахисту перевіряють всю надану інформацію та надають відповідь замовнику письмово або в електронній формі.
Яка сума компенсації?
Компенсація послуги „муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.
З січня 2024 року* мінімальна заробітна плата:
Компенсація виплачується щомісяця заявникам послуги, тобто батькам чи опікунам.
Між заявниками та «муніципальною нянею» укладається договір у письмовій формі. У договорі зазначається:
Щомісяця до 5 числа заявник має надати підтвердження здійснення догляду за дитиною - акт про надану послугу «муніципальна няня») та кількість годин на місяць здійснення такого догляду, а також витрати на оплату муніципальній няні (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція).
Механізм призначення компенсації
Зверність увагу! Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається з місяця подання заяви про призначення послуги «муніципальна няня», але не раніше дати укладення договору між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею.
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...
18 грудня 2024
Мінфін: Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на понад 300 млн грн
Мінфін: Уряд затвердив розподіл додаткової...
17 грудня Уряд затвердив другий етап розподілу додаткової дотації за 4 квартал 2024 року для місцевих...