Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси

В сучасній Україні кожна людина, незалежно від статі, стану здоров’я чи життєвих обставин, має право на гідне та комфортне життя. Безбар’єрність стала головним пріоритетом у формуванні суспільства, яке підтримує різноманітність і доступність.

За останній місяць відбулося чимало масштабних змін та проєктів. У цьому матеріалі - добірка актуальних новин і ресурсів, які показують, як ідеї безбар’єрності втілюються в Україні.

Ці матеріали допоможуть краще зрозуміти прогрес реалізації Національної стратегії з безбар’єрності і шляхи створення суспільства рівних можливостей.

 

Методичні рекомендації щодо запровадження безбар’єрності освітніх послуг

Міністерство освіти і науки України підготувало методичні рекомендації, які сприятимуть безбар’єрному доступу до освіти на всіх рівнях, у рамках Національної стратегії створення інклюзивного середовища в Україні до 2030 року.

Посилання

 

Методичні рекомендації для суб’єктів, які провадять туристичну діяльність, фахівців туристичного супроводу щодо надання інформації в доступних для осіб з інвалідністю форматах

Ці рекомендації розроблено для впровадження положень Конвенції про права осіб з інвалідністю, зокрема, для забезпечення доступності інформації в туристичному секторі. Вони стосуються всіх учасників туристичної сфери, включно з екскурсійними сервісами та гідами, які мають адаптувати інформацію для людей з інвалідністю. Серед рекомендованих форматів — жестова мова, субтитри, аудіоописи та інші засоби, що покращують доступність і розуміння інформації.

Посилання

 

Розвиток системи реабілітації в Україні

В Офісі Президента України відбулася нарада з розвитку системи реабілітації. Обговорили результати за два роки, зокрема збільшення кількості пацієнтів до 15299 на рік. Під час обговорення учасники та учасниці мали нагоду проаналізувати прогрес у створенні реабілітаційних можливостей в Україні, зокрема завдяки зусиллям медичних працівників, керівників відділень і фахівців на місцях.

Посилання

 

Посібник «Поговори зі мною»

Волонтерський проєкт «Як ти, брате?» видав новий посібник «Поговори зі мною». Він пояснює, як надавати базову психологічну підтримку, і стане у пригоді кожному, хто хоче допомогти близьким через щиру розмову.

Посилання

 

Просування безбар’єрності: інклюзія в центрі уваги

Напередодні дня ментального здоров’я телеканал 1+1 розпочав кампанію «Дай добра мені, людині», щоб розвивати безбар’єрне суспільство та розширювати толерантність. Проморолик, у якому знялися люди з інвалідністю разом із амбасадорами проєкту Людмилою Барбір та Єгором Гордєєвим, підкреслює важливість рівних можливостей, любові та поваги до кожного, адже уразливість і потреба у підтримці – реальність, яка стосується всіх.

Посилання

 

Театр на Подолі розширює доступність для всіх

У Театрі на Подолі презентували виставу з аудіотранскрипцією – комедію «Вільні стосунки» Даріо Фо та Франки Раме. Це частина програми, яка дає змогу людям із порушенням зору та слуху насолоджуватися театром.

Посилання

 

Удосконалення системи оцінювання МСЕК

Зміни в застарілій, неефективній системі МСЕК на нову є важливим етапом на шляху до створення об'єктивної та справедливої підтримки людей з інвалідністю.

Посилання

 

Кожен і кожна в міру власних можливостей має дбати про створення інклюзивного та безпечного середовища для всіх українців. Незалежно від обставин, ми можемо робити кроки до кращого майбутнього, сповненого підтримки та взаєморозуміння. Безбар'єрність – це основа для побудови сильної, об'єднаної спільноти, здатної протистояти будь-яким викликам.


Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Розробка Плану заходів із реалізації Національної стратегії на 2025–2026 роки проходить за координації Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Аналітичний та технічний супровід надає експертний консорціум за участю проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe Project), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International. Координація заходів відбувається у співпраці з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності за підтримки Уряду Великої Британії British Embassy Kyiv.

08.11.2024 - 08:30 | Переглядів: 3036
Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси

Теги:

безбар'єрність

Читайте також:

22 січня 2025

5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»

5 днів до завершення прийому заявок на...

До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...

22 січня 2025

Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку

Миттєвого переформатування громад не буде....

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...

22 січня 2025

Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі

Субвенція для професійного розвитку вчителів...

У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....