Опис контексту
SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були розпочаті ще до повномасштабного вторгнення. Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний час було започатковано нову програму Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» (2024-2028), яка фінансується Шведським агентством з питань міжнародного розвитку та співробітництва (Sida). Програма розрахована на чотири роки, але поки діяльність запланована на перші 24 місяці.
Програма Polaris спрямована як на короткострокову, так і на довгострокову підтримку, фокусуючись на вирішенні потреб системи багаторівневого врядування, паралельно посилюючи спроможність громад надавати публічні послуги та брати безпосередню участь у процесах відновлення і відбудови, відповідно до вимог вступу до ЄС. Один компонент програми передбачає співпрацю з національними суб'єктами та питаннями політики, тоді як інший фокусується на наданні прямої підтримки місцевому самоврядуванню.
Крім того, Polaris охоплює п'ять тематичних напрямків: освіта, фіскальна децентралізація та бюджетування, адміністративні послуги, відновлення під керівництвом місцевої влади, міжнародне співробітництво громад. Програма також надаватиме матеріальну підтримку для кризових потреб громад і координуватиме з іншими міжнародними суб'єктами фінансування реалізацію планів відновлення.
Опис ролі
Фахівець(чиня) із супроводу політики приділятиме щонайменше половину свого часу підтримці потенціалу асоціацій органів місцевого самоврядування (ОМС). Під керівництвом лідера цього напряму, фахівець(чиня) із супроводу політики сприятиме зміцненню цих асоціацій як демократичних, стійких і керованих членами організацій, які просувають місцеве самоврядування по всій Україні. Фахівець(чиня) допомагатиме керівнику напряму у питаннях комунікації, документації, координації та оперативного виконання заходів для забезпечення плавного та ефективного впровадження програми. Крім того, Фахівець(чиня) із супроводу політики взаємодіятиме з політичними лідерами та представниками ОМС з питань оперативної діяльності, щоб зміцнити демократичні процеси, інституційну незалежність та забезпечити сталий розвиток як асоціацій, так і їхніх регіональних відділень.
Решту часу буде присвячено координації політичної та дослідницької діяльності програми. Це включатиме збір даних, проведення попереднього аналізу та моніторинг, а також допомогу в підготовці дослідницьких звітів для інформування стратегій програми та оцінки її впливу.
Заявки приймаються до 24 листопада.
Будь ласка, ознайомтеся з детальним описом вакансії (англ).
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 грудня 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 грудня 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...