"Незважаючи на складність даних процесів в умовах недосконалості законодавства, ми поступово налагоджуємо систему управління та розбудовуємо інфраструктуру, звісно із основною метою задля чого ми створили ОТГ, а саме надання якісних послуг для населення. Ми розуміємо, що перше, що ми повинні зробити - це розробити Стратегію розвитку Новопсковської ОТГ до 2020 року. І в цьому нам активно допомагають експерти Луганського регіонального відділення Асоціації міст України.
По-друге, наша громада отримала основну конкрентноспроможну особливість перед іншими громадами всієї Луганщини - це отримання додаткових джерел фінансуванні і від ФДРР і від міжнародних донорських організацій. І нам сьогодні необхідно активно займатися місцевим економічним розвитком (МЕР). Для цього ми ввели в штат нашого виконкому спеціалізовану штатну одиницю - заступника селищного голови і взяли спеціаліста на конкурсних засадах, який буде займатися виключно проектним менеджментом та залученням інвестицій у нашу громаду. Ми досягли домовленостей із Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України поки що в усній формі щодо проходження відповідного навчання нашого спеціаліста.
Сьогодні він активно приймає участь у розробці Профілю нашої громади та розробці Стратегії. Наступні питання, які ми вирішуємо сьогодні - це прийняття повноважень з реєстрації місця проживання фізичних осіб, введення до штатного розпису Новопсковської селищної ради посади відповідного спеціаліста та утворення комісії прийому – передачі карток з питань реєстрації фізичних осіб.
Також важливим для нашої громади є питання прийняття повноважень державної реєстрації речових прав на нерухомість та бізнесу та надання відомостей з Державного земельного кадастру. З цією метою ми прийняли рішення - ввести до складу відділу муніципальних послуг та правових питань селищної ради посади державного реєстратора в кількості 2 штатних одиниць, а також укласти договори з технічними адміністраторами реєстрів – ДП «Національні інформаційні системи», ДП «Інформаційно-ресурсний центр»- та отримати для державних реєстраторів ідентифікатори доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тому для нашої громади вкрай необхідне навчання спеціалістів органів місцевого самоврядування. Після прийому об’єктів мережі освіти та охорони здоров’я нам також будуть необхідні професійні кадри в цих галузях».
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...