До Міжнародного дня молоді Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» запустив цикл історій «Запалюємо зорі» про молодь, яка творить свої громади.
Молоді ініціативні жителі, які залишаються у рідному місті чи селі та ще й розвивають його — це справжні зірки і життєва сила громади. А щоб так відбувалося, потрібно створювати можливості та долучати молодь до ухвалення рішень. Тому це є одним із фокусів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який має чималий досвід та результати у залученні молодих людей в органи місцевого самоврядування.
Ось кілька цифр:
120+ молодих людей пройшли стажування в 39 громадах, 17 з них працевлаштувалося.
600+ молодих людей з 40 громад отримали знання та навички для роботи у молодіжних радах. В Ясінянській громаді (Закарпаття) навіть планують надати голові молодіжної ради офіційну посаду — радник з питань молоді.
170+ молодих людей пройшли навчання молодіжних працівників та тренінг з адвокації. Завдяки цьому у Сарнах (Рівненщина) відкривають молодіжний центр і вже ввели посаду молодіжного працівника; у таку ж посаду запровадили у Доброславі (Одещина), це ж планують у Рокитному (Рівненщина) та в Іршаві, Великому Бичкові та Виноградові (Закарпаття), а також у Шацьку (Волинь).
6000+ молодих людей у Вишнівській та Локачинській громадах мають сучасні простори для втілення ідей та співпраці з владою.
200 підлітків з 20 громад пройшли навчання з проєктного менеджменту і взаємодії з місцевою владою та напрацювали 35 проєктів. Цей відео курс нині доступний на Дія.Освіта «Як створювати проєкти у громадах».
За усіма цими цифрами ховаються історії молодих людей, які прокладають свій шлях у рідних громадах і своєю мотивацією, ідеями та справами змінюють їх. Читайте першу історію про те, як у Корецькій громаді у межах програми молодіжних стажувань за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за кілька тижнів працевлаштували четверо молодих людей та як одна зі стажерок у свої 20 років вже розвиває молодіжні простори та популяризує багату історію свого регіону в краєзнавчому музеї.